Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Szkolenia z komunikacji

Szkolenia z komunikacji

 

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ Z ZAKRESU KOMUNIKACJI

 

Jednym z powodów, dla których firmy nie osiągają swoich celów, tracą zasoby i czas, są problemy z komunikacją. Niejasne komunikaty rodzą wątpliwości i mogą być źródłem konfliktów w zespole. Chcesz poprawić komunikację w swojej firmie? Poznaj szkolenie z komunikacji interpersonalnej – dowiedz się, co możesz zyskać.

Szkolenie z komunikacji interpersonalnej – dla kogo jest przeznaczone?

Komunikacja interpersonalna, czyli wymiana komunikatów werbalnych i niewerbalnych między rozmówcami, dotyczy każdego. Aktywne słuchanie, czy formułowanie myśli w sposób zrozumiały dla innych, to umiejętności niezbędne w życiu zawodowym, bez względu na zajmowane stanowisko. W konsekwencji szkolenie z komunikacji interpersonalnej jest przeznaczone dla szerokiej grupy osób.

Komunikacja interpersonalna to szkolenie, z którego mogą skorzystać:

 • Kadra zarządzająca w firmach i podmiotach publicznych. Menedżer, dyrektor departamentu czy account executive musi znaleźć wspólny język z podwładnymi i przełożonymi. Praktyczne warsztaty są pomocne m.in. w rozwiązaniu trudności mogących wystąpić w procesie komunikowania się z pracownikami pochodzącymi z różnych pokoleń.
 • Pracownicy różnych szczebli. Szkolenie polecamy szczególnie osobom pracującym z klientami – muszą one dokładnie wyrażać swoje myśli, aby precyzyjnie udzielać informacji zwrotnej. Uczestnicy warsztatów zdobędą też wiedzę z zakresu komunikacji niewerbalnej, która pozwoli nawiązać nić porozumienia z innymi członkami zespołu.
 • Każda osoba zainteresowana poprawą swoich kompetencji w obszarze komunikacji. Szkolenie może pomóc w wyeliminowaniu niejasnych komunikatów. Praktyczne zajęcia pozwalają odkryć własne mocne strony i wskazać obszary, nad którymi należy pracować. Kurs jest też przeznaczony dla osób chcących budować własny wizerunek, wykorzystując komunikację werbalną i niewerbalną.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej organizujemy w największych miastach Polski, np. Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i centrum Warszawy. Trening interpersonalny jest możliwy również podczas szkolenia online. Ta forma szkolenia to oszczędność czasu – kursanci nie muszą dojeżdżać na zajęcia.

Nadzorujesz pracę zespołu? Może zainteresować Cię szkolenie z zarządzania zespołem z zakresu motywacji, organizacji czasu pracy czy metod zarządzania, np. Six Sigma.

Program szkolenia z komunikacji interpersonalnej 

Efektywna komunikacja wymaga treningu. Z tego powodu szkolenia z komunikacji interpersonalnej nie odbywają się w formie nużących wykładów, ale warsztatów. Osoby uczestniczące w szkoleniu mogą przełamać bariery komunikacyjne i nauczyć się wyrażania własnego zdania. Dodatkowo kursanci mogą liczyć na konstruktywną krytykę. Podczas warsztatów wykorzystywana jest kamera, a nagrany materiał pozwala przeprowadzić analizę własnych wypowiedzi z innej perspektywy.

Szkolenie komunikacjainterpersonalna – przykładowe zagadnienia:

 • Rozwiązywanie konfliktów. Nawet w zgranych zespołach mogą pojawić się spory, a wówczas ważne jest, aby spróbować je rozwiązać w sposób konstruktywny.
 • Asertywność. W budowaniu relacji międzyludzkich umiejętność powiedzenia „nie” jest kluczowa. Szkolenie z efektywnej komunikacji uwzględnia też zagadnienie reagowania na krytykę – zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy konieczne jest oddzielanie faktów od opinii.
 • Emocje. Choć mogą one być sprzymierzeńcem w codziennej pracy, to często przyczyniają się do powstawania konfliktów. Właśnie dlatego uczestnicy szkolenia mają możliwość pracy nad różnymi emocjami.

Jakie korzyści dają szkolenia i kursy z komunikacji?

Szkolenie i kurs z komunikacji interpersonalnej mają na celu rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych. Uczestnicząc w naszym szkoleniu, będziesz w sposób bardziej świadomy formułował przekaz słowny. Szkolenia z komunikacjiinterpersonalnej pozwolą Ci rozwinąć umiejętności miękkie, dzięki czemu lepiej poradzisz sobie z trudnym klientem i nieporozumieniami w zespole. Ta wiedza przyda Ci się również w życiu prywatnym.

Na zapoznaniu się przez pracowników z metodami efektywnej komunikacji zyskuje również firma. Płynące z wyboru kursu komunikacja interpersonalna korzyści dla organizacji to:

 • Sprawniejszy przepływ istotnych informacji na różnych szczeblach. Przykładowo od kadry zarządzającej do pracowników i między pracownikami poszczególnych działów.
 • Mniej nieporozumień w zespole. Uczestnicy szkolenia uczą się udzielania informacji zwrotnej w sposób zrozumiały i neutralny dla odbiorcy.
 • Lepszy klimat w miejscu pracy. Gdy członkowie zespołu zbudują pozytywną relację, wzrośnie ich produktywność i motywacja.
 • Większe zadowolenie wśród klientów. Poprawa stylu komunikacji oznacza mniej reklamacji, sprawną realizację zadań i przekłada się na osiągane wyniki.
 • Wzrost poziomu obsługi klienta. Umiejętności wyniesione ze szkolenia umożliwiają naprawę błędów wynikających z braku wiedzy o profesjonalnych technikach kontaktu z klientem.

Zauważasz, że nie tylko przepływ wiedzy, proces grupowy i styl komunikacji wymaga poprawy w Twoim zespole? Skieruj członków zespołu na szkolenie z zarządzania projektami.

Szkolenie z komunikacji interpersonalnej prowadzone przez doświadczoną kadrę

Kurs z komunikacji interpersonalnej w głównej mierze obejmuje trening umiejętności miękkich. Uczestników szkolenia w podstawy komunikacji wprowadzają specjaliści. Nasza kadra trenerska to osoby z bogatym doświadczeniem posiadające indywidualne podejście do każdego uczestnika i potrafiące efektywnie przekazać posiadaną wiedzę w zakresie komunikacji.

Pod względem merytorycznym kadra trenerska SEMPER jest wszechstronnie przygotowana. Zespół, który prowadzi szkolenia, to m.in.: psycholog, doradca wystąpień publicznych, konsultant HR i specjalista ds. technik obsługi klienta. Wielu z trenerów realizujących szkolenie w zakresie komunikacji interpersonalnej pracowało dla międzynarodowej korporacji. Takie doświadczenie pozwala odnaleźć się w różnorodnym kulturowo środowisku.

Efektywne szkolenia z komunikacji w ofercie Szkolenia Semper

Skuteczna komunikacja to umiejętność, którą warto rozwijać. Komunikacja werbalna i komunikacja niewerbalna są szczególnie istotne dla menedżerów czy kierowników – poprzez dobrą komunikację i przyjmowanie właściwych postaw mogą oni skutecznie motywować zespół i niwelować napięcia w miejscu pracy.

Szukasz szkolenia komunikacja interpersonalna? Wybierz naszą firmę szkoleniową. Kurs odbywa się w formie warsztatów, zapewniamy też materiały szkoleniowe, do których można wrócić w dowolnym momencie. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminu szkolenia lub kontaktu, aby uzyskać dodatkowe informacje.ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł