Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Szkolenia z komunikacji

Szkolenia z komunikacji

 

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ Z ZAKRESU KOMUNIKACJI

 

Jednym z powodów, dla których firmy nie osiągają swoich celów, tracą zasoby i czas, są problemy z komunikacją. Niejasne komunikaty rodzą wątpliwości i mogą być źródłem konfliktów w zespole. Chcesz poprawić komunikację w swojej firmie? Poznaj szkolenie z komunikacji interpersonalnej – dowiedz się, co możesz zyskać.

Szkolenie z komunikacji interpersonalnej – dla kogo jest przeznaczone?

Komunikacja interpersonalna, czyli wymiana komunikatów werbalnych i niewerbalnych między rozmówcami, dotyczy każdego. Aktywne słuchanie, czy formułowanie myśli w sposób zrozumiały dla innych, to umiejętności niezbędne w życiu zawodowym, bez względu na zajmowane stanowisko. W konsekwencji szkolenie z komunikacji interpersonalnej jest przeznaczone dla szerokiej grupy osób.

Komunikacja interpersonalna to szkolenie, z którego mogą skorzystać:

 • Kadra zarządzająca w firmach i podmiotach publicznych. Menedżer, dyrektor departamentu czy account executive musi znaleźć wspólny język z podwładnymi i przełożonymi. Praktyczne warsztaty są pomocne m.in. w rozwiązaniu trudności mogących wystąpić w procesie komunikowania się z pracownikami pochodzącymi z różnych pokoleń.
 • Pracownicy różnych szczebli. Szkolenie polecamy szczególnie osobom pracującym z klientami – muszą one dokładnie wyrażać swoje myśli, aby precyzyjnie udzielać informacji zwrotnej. Uczestnicy warsztatów zdobędą też wiedzę z zakresu komunikacji niewerbalnej, która pozwoli nawiązać nić porozumienia z innymi członkami zespołu.
 • Każda osoba zainteresowana poprawą swoich kompetencji w obszarze komunikacji. Szkolenie może pomóc w wyeliminowaniu niejasnych komunikatów. Praktyczne zajęcia pozwalają odkryć własne mocne strony i wskazać obszary, nad którymi należy pracować. Kurs jest też przeznaczony dla osób chcących budować własny wizerunek, wykorzystując komunikację werbalną i niewerbalną.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej organizujemy w największych miastach Polski, np. Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i centrum Warszawy. Trening interpersonalny jest możliwy również podczas szkolenia online. Ta forma szkolenia to oszczędność czasu – kursanci nie muszą dojeżdżać na zajęcia.

Nadzorujesz pracę zespołu? Może zainteresować Cię szkolenie z zarządzania zespołem z zakresu motywacji, organizacji czasu pracy czy metod zarządzania, np. Six Sigma.

Program szkolenia z komunikacji interpersonalnej 

Efektywna komunikacja wymaga treningu. Z tego powodu szkolenia z komunikacji interpersonalnej nie odbywają się w formie nużących wykładów, ale warsztatów. Osoby uczestniczące w szkoleniu mogą przełamać bariery komunikacyjne i nauczyć się wyrażania własnego zdania. Dodatkowo kursanci mogą liczyć na konstruktywną krytykę. Podczas warsztatów wykorzystywana jest kamera, a nagrany materiał pozwala przeprowadzić analizę własnych wypowiedzi z innej perspektywy.

Szkolenie komunikacjainterpersonalna – przykładowe zagadnienia:

 • Rozwiązywanie konfliktów. Nawet w zgranych zespołach mogą pojawić się spory, a wówczas ważne jest, aby spróbować je rozwiązać w sposób konstruktywny.
 • Asertywność. W budowaniu relacji międzyludzkich umiejętność powiedzenia „nie” jest kluczowa. Szkolenie z efektywnej komunikacji uwzględnia też zagadnienie reagowania na krytykę – zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy konieczne jest oddzielanie faktów od opinii.
 • Emocje. Choć mogą one być sprzymierzeńcem w codziennej pracy, to często przyczyniają się do powstawania konfliktów. Właśnie dlatego uczestnicy szkolenia mają możliwość pracy nad różnymi emocjami.

Jakie korzyści dają szkolenia i kursy z komunikacji?

Szkolenie i kurs z komunikacji interpersonalnej mają na celu rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych. Uczestnicząc w naszym szkoleniu, będziesz w sposób bardziej świadomy formułował przekaz słowny. Szkolenia z komunikacjiinterpersonalnej pozwolą Ci rozwinąć umiejętności miękkie, dzięki czemu lepiej poradzisz sobie z trudnym klientem i nieporozumieniami w zespole. Ta wiedza przyda Ci się również w życiu prywatnym.

Na zapoznaniu się przez pracowników z metodami efektywnej komunikacji zyskuje również firma. Płynące z wyboru kursu komunikacja interpersonalna korzyści dla organizacji to:

 • Sprawniejszy przepływ istotnych informacji na różnych szczeblach. Przykładowo od kadry zarządzającej do pracowników i między pracownikami poszczególnych działów.
 • Mniej nieporozumień w zespole. Uczestnicy szkolenia uczą się udzielania informacji zwrotnej w sposób zrozumiały i neutralny dla odbiorcy.
 • Lepszy klimat w miejscu pracy. Gdy członkowie zespołu zbudują pozytywną relację, wzrośnie ich produktywność i motywacja.
 • Większe zadowolenie wśród klientów. Poprawa stylu komunikacji oznacza mniej reklamacji, sprawną realizację zadań i przekłada się na osiągane wyniki.
 • Wzrost poziomu obsługi klienta. Umiejętności wyniesione ze szkolenia umożliwiają naprawę błędów wynikających z braku wiedzy o profesjonalnych technikach kontaktu z klientem.

Zauważasz, że nie tylko przepływ wiedzy, proces grupowy i styl komunikacji wymaga poprawy w Twoim zespole? Skieruj członków zespołu na szkolenie z zarządzania projektami.

Szkolenie z komunikacji interpersonalnej prowadzone przez doświadczoną kadrę

Kurs z komunikacji interpersonalnej w głównej mierze obejmuje trening umiejętności miękkich. Uczestników szkolenia w podstawy komunikacji wprowadzają specjaliści. Nasza kadra trenerska to osoby z bogatym doświadczeniem posiadające indywidualne podejście do każdego uczestnika i potrafiące efektywnie przekazać posiadaną wiedzę w zakresie komunikacji.

Pod względem merytorycznym kadra trenerska SEMPER jest wszechstronnie przygotowana. Zespół, który prowadzi szkolenia, to m.in.: psycholog, doradca wystąpień publicznych, konsultant HR i specjalista ds. technik obsługi klienta. Wielu z trenerów realizujących szkolenie w zakresie komunikacji interpersonalnej pracowało dla międzynarodowej korporacji. Takie doświadczenie pozwala odnaleźć się w różnorodnym kulturowo środowisku.

Efektywne szkolenia z komunikacji w ofercie Szkolenia Semper

Skuteczna komunikacja to umiejętność, którą warto rozwijać. Komunikacja werbalna i komunikacja niewerbalna są szczególnie istotne dla menedżerów czy kierowników – poprzez dobrą komunikację i przyjmowanie właściwych postaw mogą oni skutecznie motywować zespół i niwelować napięcia w miejscu pracy.

Szukasz szkolenia komunikacja interpersonalna? Wybierz naszą firmę szkoleniową. Kurs odbywa się w formie warsztatów, zapewniamy też materiały szkoleniowe, do których można wrócić w dowolnym momencie. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminu szkolenia lub kontaktu, aby uzyskać dodatkowe informacje.


Ostatnio na blogu

Umiejętności do CV co wpisać, aby zainteresować rekrutera?

Szukasz pracy? Zanim zaczniesz szukać perspektywicznych ofert, musisz przygotować CV. Jedną z obowiązkowych sekcji w tym dokumencie umiejętności. Jakie umiejętności do CV wpisać, aby...
Zarządzanie projektem co to jest i na czym polega?

Budowa domu, stworzenie strony internetowej czy produkcja innowacyjnej przetwornicy napięciowej to projekty wieloetapowe. Aby osiągnąć wyznaczone cele w założonym terminie i budżecie, firmy...
Metodyki zarządzania projektem rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł