Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Szkolenia budowlane Kosztorysowanie - Szkolenie

Kosztorysowanie - Szkolenie

Kosztorysowanie, czyli tworzenie dokumentu finansowego, który dotyczy realizacji określonego zadania lub inwestycji, ma powszechne zastosowanie szczególnie w budownictwie. Kosztorys budowlany to jeden z najważniejszych dokumentów, jakie należy opracować przed rozpoczęciem realizacji wszelkiego rodzaju prac budowlanych, zarówno tych prostych, jak i bardziej złożonych czy skomplikowanych. Nasze szkolenie kosztorysowanie to krok do pełnego zrozumienia zasad tworzenia kosztorysów. Dzięki nam kosztorysowanie nie powinno stanowić już żadnego problemu. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Szkolenie kosztorysowanie – do kogo jest skierowane?

Kosztorys budowlany to zestawienie wszystkich planowanych robót i czynności, które są niezbędne do pełnej realizacji projektu. Kosztorysowanie pozwala więc określić ostateczną cenę obiektu budowlanego. Powinny się w nim znajdować takie elementy jak wyszczególnienie wszystkich czynności i prac, normy zużycia materiałów budowlanych i surowców, koszty robocizny, koszty eksploatacji sprzętów, normy wydajności czy ceny jednostkowe poszczególnych robót. Z tego względu kurs kosztorysowania jest przeznaczony nie tylko dla osób, które chciałyby rozpocząć pracę na stanowisku kosztorysanta, ale także dla osób, które już pracują w zawodzie, ale chcą rozwijać swoje kompetencje oraz wiedzę z tego zakresu, czyli w szczególności dla pracowników urzędów administracji publicznej, pracowników firm działających w branży budowlanej oraz dla wszystkich osób, które biorą udział w procesie budowlanym. Profesjonalne szkolenia kosztorysowanie to skuteczny sposób na poszerzenie swoich umiejętności.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z kosztorysowania?

Nasze szkolenie kosztorysowe pozwoli w pełni usystematyzować wiedzę związaną z zasadami kosztorysowania oraz podstawami prawnymi związanymi z tworzeniem kosztorysów w branży budowniczej. Uczestnicy naszych kursów będą znać rodzaje kosztorysów, metody i narzędzia opracowywania kosztorysów czy kwestie związane z przedmiarowaniem. Co więcej, kursanci zdobędą umiejętność przygotowywania kosztorysów do różnego rodzaju przetargów oraz nauczą się, jak korzystać z katalogów nakładów rzeczowych (KNR), zawartości dokumentacji czy metod i norm wyceny. Kurs kosztorysowania to kompleksowa wiedza, która pozwoli na bezbłędne i swobodne wykonywanie wszelkiego rodzajów kosztorysów w branży budowlanej i nie tylko.

Kosztorysowanie – bogaty program szkolenia

Nasze szkolenie z kosztorysowania to szeroki zakres zagadnień obejmujący cały proces tworzenia kosztorysów. W trakcie trwania kursu omawiane są podstawowe kwestie związane z opracowywaniem kosztorysów (cele, funkcje, rodzaje), a także kwestie prawne (aktualnie obowiązujące podstawy prawne), kwestie techniczne (m.in. dokumentacja projektowa, przedmiar, specyfikacja wykonywania i odbioru robót budowlanych, założenia i dane wyjściowe) czy podstawy rzeczowe takie jak dostępne katalogi, normy kosztorysowe, istota i specyfika bazy normatywnej. Ponadto tematyka kursów dotyczy podstaw kosztorysowania, czyli rodzajów dokumentów, metod kalkulacji cen, pozyskiwania źródeł informacji o cenach jednostkowych robót budowlanych czy cenach czynników produkcji. Omówione są także elementy dokumentacji kosztorysowej – forma, zawartość, dokładność obliczeń, prezentowanie wyników. Kurs kosztorysowania to omówienie wiedzy niezbędnej do wykonywania prac związanych z tworzeniem kosztorysów.

Kurs kosztorysowania prowadzony przez doświadczoną kadrę

Wszystkie nasze szkolenia budowlane prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. To, co wyróżnia prowadzących nasze kursy, to pasja do przekazywania wiedzy, chęć do ciągłego poszerzania swoich kompetencji oraz regularne aktualizowanie wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów czy norm. Zależy nam na sprostaniu wszystkim potrzebom i oczekiwaniom naszych kursantów. Nasi eksperci zadbali o to, aby szkolenia kosztorysowanie były merytoryczne, ciekawe i w pełni wyczerpywały określony temat. Stawiamy na praktykę i kompleksowe rozwiązania. Nasz kurs pozwoli Ci na swobodne poruszanie się we wszystkich kwestiach związanych z tworzeniem kosztorysów.

Wybierz kurs kosztorysowania z oferty Szkolenia Semper!

Chcesz nauczyć się przygotowywać poprawne i kompletne kosztorysy budowlane lub rozszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie? Dzięki naszemu szkoleniu to możliwe. Przekazujemy wiedzę w przystępny i ciekawy sposób. Bazujemy na aktualnych przepisach prawnych i obowiązujących normach. Nasza kadra specjalistów dba o ciągłą aktualizację prezentowanych materiałów. Nasze szkolenie z kosztorysowania to praktyka oparta na konkretnych studiach przypadków i możliwość skonfrontowania wiedzy z ludźmi działającymi w tej samej branży. Sprawdź naszą ofertę i wybierz interesujące Cię miejsce organizowania szkolenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy także kurs kosztorysowania online. To idealne rozwiązanie, dla osób, które nie mają możliwości dojechać na kurs stacjonarny. Oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze. Szkolenie online to wygoda na miarę naszych czasów – bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca. Jedyne czego potrzebujesz to urządzenie wyposażone w kamerę, mikrofon i z dostępem do internetu. Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym, dlatego każdy uczestnik bierze aktywny udział w całym spotkaniu. Nie czekaj i sprawdź naszą ofertę. Oferujemy szeroką gamę szkoleń i kursów w tym zarządzanie projektem budowlanym. Z nami realnie i skutecznie poszerzysz swoje kompetencje.


Ostatnio na blogu

Umiejętności do CV co wpisać, aby zainteresować rekrutera?

Szukasz pracy? Zanim zaczniesz szukać perspektywicznych ofert, musisz przygotować CV. Jedną z obowiązkowych sekcji w tym dokumencie umiejętności. Jakie umiejętności do CV wpisać, aby...
Zarządzanie projektem co to jest i na czym polega?

Budowa domu, stworzenie strony internetowej czy produkcja innowacyjnej przetwornicy napięciowej to projekty wieloetapowe. Aby osiągnąć wyznaczone cele w założonym terminie i budżecie, firmy...
Metodyki zarządzania projektem rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł