Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog 5 szkoleń, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy

5 szkoleń, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy

5 szkoleń, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy

Doświadczenie to nie jedyne kryterium, którym kierują się pracodawcy podczas rekrutacji. Ponieważ rynek pracy nieustannie się zmienia, podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne. Na jakie szkolenia warto się zapisać? Poniżej znajdziesz listę 5 szkoleń, których ukończenie pomoże Ci w rozwoju kariery.


Najbardziej pożądane kompetencje

Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na umiejętności twarde, ale również na miękkie. Inteligencja emocjonalna, umiejętność rozwiązywania sporów, współpraca zespołowa, kreatywność czy elastyczność – to tylko przykładowe kompetencje zawodowe pożądane przez pracodawców. Są one przy tym uniwersalne, czyli przydadzą się podczas pracy w różnych firmach i na wielu stanowiskach.

Aby odnaleźć się na rynku pracy, warto rozwijać swoje kwalifikacje zawodowe dwutorowo. Z jednej strony specjalizować się w wybranym zagadnieniu, zdobywając kompetencje twarde, z drugiej rozwijać umiejętności miękkie.

Szkolenia, które zwiększają Twoją wartość

W zwiększeniu szans na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie lub otrzymaniu awansu, pomogą Ci poniższe szkolenia.

1. Szkolenie z rozliczania projektów unijnych

Fundusze unijne nie są już nowością. Starają się o nie zarówno samorządy, jak i właściciele firm. Jeżeli pracujesz w administracji lub księgowości, podnieś swoje kompetencje zawodowe, zapisując się na kurs rozliczania projektów unijnych. Perspektywa na lata 2014-2020 to 82,5 mld EUR, które trafią do polskich podmiotów, a które następnie trzeba będzie rozliczyć.

Umiejętność rozliczania projektów unijnych może być Twoją kartą przetargową przy staraniu się o pracę w jednostkach administracji publicznej lub firmach, których właściciele są świadomi korzyści płynących ze starania się o środki unijne.

2. Szkolenie z prowadzenia negocjacji zakupowych

Utrzymywanie zapasów na optymalnym poziomie to jedno z wyzwań, przed którymi stoją firmy produkcyjne i sklepy. Jeżeli pracujesz w handlu, szkolenie z prowadzenia negocjacji zakupowych pozwoli Ci podnieść kwalifikacje zawodowe – dowiesz się m.in. jak budować partnerskie relacje z kontrahentami, jak przygotowywać się do rozmów z kluczowymi dostawcami i jak zapewnić sobie dostęp do towaru w okresach intensywnych zmian na rynku.

Pracowników posiadających kompetencje zawodowe w zakresie prowadzenia negocjacji zakupowych poszukują przede wszystkim firmy, których właściciele doskonale wiedzą, że racjonalna gospodarka zapasami to jeden z kluczowych elementów budowy przewagi nad konkurencją.

3. Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych

Od momentu wejścia w życie RODO firmy przetwarzające dane osobowe muszą wykazywać się szczególną ostrożnością. Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych spowodowało, że niektóre firmy musiały powołać Inspektorów Ochrony Danych. Jeżeli pracujesz w back office sklepu internetowego lub firmie przetwarzającej dane osobowe, ukończenie szkolenia z zakresu danych osobowych może okazać się kluczem do awansu.

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się, jak powinno się chronić takie dane i jakie prawa mają osoby, których dane osobowe są przetwarzane.

4. Szkolenie z mediacji – naucz się alternatywnej metody rozwiązywania sporów

Prędzej czy później każdy menedżer będzie miał do czynienia z konfliktem w grupie. Od jego umiejętności negocjacji i łagodzenia sporów między pracownikami zależy, czy zespół osiągnie założone cele. Atmosfera w miejscu pracy przekłada się na osiągane wyniki, dlatego swoje kompetencje zawodowe możesz podnieść, uczestnicząc w szkoleniu z mediacji.

Dzięki takiemu szkoleniu nauczysz się rozwiązywać konflikty, zdobędziesz umiejętności negocjacyjne, a przy okazji będziesz szlifować swoje zdolności komunikacyjne.

5. Szkolenie z zarządzania zespołem

W wielu firmach awans wiąże się z nadzorowaniem i motywowaniem podległych sobie pracowników. Warto odpowiednio wcześniej się do tego przygotować. Szkolenie z zarządzania zespołem to doskonały sposób, aby rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe o umiejętne motywowanie podwładnych, zapewnienie sobie dostępu do informacji oraz rozwiązywanie pojawiających się konfliktów.

Jeżeli masz szanse na awans i chcesz sprawdzić się na nowym stanowisku, zainwestuj w szkolenie z zakresu zarządzania zespołem.

Jakie szkolenia wybrać?

Przed zapisaniem się na szkolenie, powinieneś określić swoje mocne i słabe strony. Zwróć uwagę również na kompetencje zawodowe szczególnie cenione wśród pracodawców z Twojej branży. Pamiętaj przy tym, że nie tylko rodzaj szkolenia ma znaczenie – ważne jest także to, kto je prowadzi.

Aby szkolenie przyniosło Ci spodziewane korzyści i podniosło Twoje kompetencje zawodowe, wybierz firmę szkoleniową, która ma doświadczenie i zatrudnia ekspertów. Sprawdź też opinie, jakie zostały jej wystawione przez innych kursantów. Taka weryfikacja firmy szkoleniowej pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł