Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Atmosfera w Centrum SEMPER okiem nowego pracownika - rozmowa z Katarzyną Maksymowicz

Atmosfera w Centrum SEMPER okiem nowego pracownika - rozmowa z Katarzyną Maksymowicz

Atmosfera w Centrum SEMPER okiem nowego pracownika - rozmowa z Katarzyną Maksymowicz

Dziś kolejny odcinek z cyklu inspirujących wywiadów SEMPER. Naszym rozmówcą jest Pani Katarzyna Maksymowicz – Specjalista ds. szkoleń. W wywiadzie przedstawiamy pracę w Centrum SEMPER okiem nowego pracownika, który ujawnia, jak wygląda atmosfera w naszej firmie.

Czym dokładnie zajmuje się Pani obecnie w Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER?

Mówiąc ogólnie, dbam o to, aby każdy uczestnik poznał szczegóły organizacyjne przebiegu szkolenia, w którym zdecydował się wziąć udział - jego czas, miejsce, harmonogram. Do moich zadań należy również szeroko pojęta weryfikacja płatności, a także przygotowywanie ofert szkoleniowych i obsługa klienta zarówno drogą telefoniczną, jak i mailową. Z chęcią pomagam wszystkim osobom zainteresowanym, które poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dziś mogę śmiało stwierdzić, że w mojej pracy nie ma miejsca na monotonię.

Jak rozpoczęła się Pani przygoda z branżą szkoleniową?

Szczerze mówiąc, moja przygoda z branżą szkoleniową okazała się wynikiem przypadku. Zawsze myślałam, że docelowym miejscem mojej pracy będzie urząd. Jednak życie szybko zweryfikowało moje plany, bowiem administracja publiczna nie dała mi szansy rozwinąć skrzydeł. W związku z tym swoje kroki skierowałam do sektora prywatnego. Miałam ogromne szczęście, że na mojej drodze pojawiło się Centrum SEMPER.

W SEMPER jest Pani nowym pracownikiem. Jak przygotowywała się Pani do rozpoczęcia pracy? Czy może miała już Pani jakieś pomysły na realizację swoich zadań?

Nie ukrywam, że przygotowania do nowej pracy wcale do łatwych nie należały, w końcu branża szkoleniowa była mi obca. Początkowo obawiałam się, że zadania pracownicze mnie przerosną, jednak tak się nie stało. Mam to szczęście, że jestem ambitna i z chęcią słucham rad życzliwych mi osób. Kiedy zobaczyłam, że mam wokół siebie tylu przychylnych mi współpracowników od razu wiedziałam, że dam radę. Pewność siebie i wypracowanie własnego systemu pracy przyszły z czasem.

Każdemu z nas towarzyszą pewne obawy przed czymś nowym. Czy u Pani było podobnie? Czymś konkretnym stresowała się Pani najbardziej?

Oczywiście na początku towarzyszyły mi zarówno obawy, jak i stres. Martwiłam się, że przez nieopatrzność źle wykonam powierzone mi zadanie lub wprowadzę kogoś w błąd. Bałam się, że współpracownicy nie przyjmą mnie tak ciepło, jakbym tego chciała. Na szczęście wszystkie moje obawy okazały się bezpodstawne. Integracja z zespołem przebiegła bezproblemowo, a początkowe lęki są dziś tylko mglistym wspomnieniem.

A jak wspomina Pani swój pierwszy dzień w pracy? Czy coś szczególnego utkwiło Pani w pamięci?

Początku pracy zawsze są trudne. Ilość informacji, które musiałam zapamiętać, naprawdę mnie przeraziła. Na szczęście wszyscy współpracownicy okazali się być dla mnie przyjaźni i zgodnie twierdzili, że w razie jakichkolwiek wątpliwości mogę się do nich zgłosić po pomoc. To było bardzo pokrzepiające!

Ile czasu zajęło Pani wdrożenie w system i metody pracy SEMPER? Co było dla Pani najtrudniejszym zadaniem? A co może Pani uznać za swój pierwszy sukces?

Cieszę się, że już po pierwszym miesiącu pracy udało mi się opanować system i metody pracy w zakresie obowiązków, które mi powierzono. Co prawda są jeszcze kwestie, które muszę dopracować, ale już widzę, że idzie mi coraz lepiej. Dodam także, że praca w SEMPER uświadomiła mi, jak ważne jest elastyczne podejście do każdego człowieka. Jeśli chodzi o najtrudniejsze z powierzonych mi zadań, niełatwo je wskazać, bowiem na każdym kroku mogłam liczyć na życzliwą pomoc moich współpracowników. Największym sukcesem, z powodu którego do dziś czuję dumę, jest to, że zachęciłam dwóch naszych dotychczasowych Klientów do uczestnictwa w kolejnej edycji szkolenia, w którego trakcie mogły znacząco poszerzyć zdobytą wcześniej wiedzę.

I już na koniec - co może Pani poradzić osobom, które zaczynają nową pracę? Szczególnie w branży szkoleniowej.

Wszystkim, którzy decydują się na pracę z ludźmi i tym, których zadaniem jest szeroko pojęta obsługa klienta, radzę, aby przed podjęciem pracy uzbroiły się przede wszystkim w cierpliwość. Każdy człowiek jest inny, każdy z nich ma swoje potrzeby, pytania, sposób komunikacji i swój unikalny charakter. W pracy z drugim człowiekiem trzeba być elastycznym, empatia jest także wysoce wskazana. Są to cechy charakteru, które z czasem można wypracować. Co więcej, kiedy swoje działania poprzemy wiedzą, chęcią pomocy i uprzejmością, zwiększa się prawdopodobieństwo, że współpraca przyniesie zadowalające efekty dla obu stron.Polecane artykuły

Jak rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Rozwój umiejętności zawodowych jest niezwykle istotny dla osiągnięcia sukcesu. Współczesny świat biznesu zmienia się bardzo dynamicznie, a nowe technologie sprawiają, że poszerzanie...
Jak skutecznie zarządzać zespołem?

Właściwe zarządzanie zespołami projektowymi ma ogromne znaczenie dla działalności każdej firmy. Odpowiednie podejście do tego zagadnienia może w bezpośredni sposób przełożyć się na...
Techniki negocjacyjne i osiąganie kompromisu

Negocjacje stanowią integralną część działalności biznesowej, umożliwiając osiąganie porozumień, zawieranie umów oraz rozwiązywanie konfliktów. Jednakże ich odpowiednie prowadzenie...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
08-10 lipca | Poznań, Kraków lub Online
28-30 sierpnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
01-02 lipca | Warszawa, Wrocław lub Online
26-27 sierpnia | Gdańsk, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
11-12 lipca | Warszawa, Kraków lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
08-09 lipca | Gdańsk lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
04-05 lipca | Gdańsk, Warszawa lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
11-12 lipca | Poznań lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł