Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Polecane szkolenie: Prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych w praktyce

Polecane szkolenie: Prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych w praktyce

Polecane szkolenie: Prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych w praktyce

Wbrew pozorom, zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych nie jest tak proste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Bezwzględna znajomość pojęć i definicji związanych z projektem, obowiązek sprawozdawczości i monitorowania wszelkich działań dotyczących projektu unijnego, a także inne zobowiązania beneficjenta, które wynikają z Umowy o dofinansowanie, dla wielu mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że przytłoczeni ogromną ilością wymogów i zobowiązań ludzie coraz częściej decydują się na profesjonalne szkolenia.


Zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych – dlaczego warto zrobić to dobrze?

Wszyscy, którzy kiedykolwiek zdecydowali się na dotacje ze środków unijnych wiedzą, jak wiele z tym zobowiązaniem wiąże się problemów, niejasności i niezrozumiałych kwestii, a w tak poważnym przedsięwzięciu po prostu nie można sobie na nie pozwolić. Zwłaszcza, że prawidłowe zamknięcie projektów to nie koniec, bowiem każdy beneficjent, który sięgnął po środki unijne, musi stawić czoło wyzwaniu, jakim jest kontrola projektu unijnego. Ta z kolei może zostać przeprowadzona do trzech lat od zamknięcia projektu. Jeśli kontrola projektu unijnego wykaże nieprawidłowości, mogą czekać nas spore problemy.

Kontrola projektu unijnego – czy jest się czego obawiać?

Niektórzy uważają, że uzyskanie dotacji z Unii gwarantuje im sukces. Niestety często okazuje się, że nie jest to nawet połowa sukcesu. Najwięcej problemów sprawia w końcu prawidłowe rozliczenie projektu. Kiedy kontrola projektu unijnego wykaże nieprawidłowości, może okazać się, że zostaniemy zmuszeni do zwrotu części, a niekiedy także do całości uzyskanych wcześniej środków. Kiedy dla wielu beneficjentów ta przykra sytuacja staje się faktem, wówczas ci zaczynają żałować, że nie poszli na profesjonalne szkolenie, które pozwoliłoby im uniknąć wielu przykrych niespodzianek, w tym także kolosalnych strat finansowych. Warto pamiętać, że szkolenia dla beneficjentów środków unijnych nigdy nie zaszkodzą, a tylko mogą pomóc.

Dla kogo zostało stworzone szkolenie?

Nasze najnowsze szkolenie Prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych w praktyce (końcowe rozliczanie projektu, kontrola, monitorowanie trwałości projektu) bez wątpienia idealnie nadaje się dla pracowników administracji publicznej, pracowników administracji samorządowej, beneficjentów pomocy, projektodawców, a także wszystkich innych osób, które ponoszą odpowiedzialność za prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych. I bez obaw, w szkoleniu mogą uczestniczyć zarówno osoby o zaawansowanym poziomie wiedzy, jak i te, które z zamykaniem projektów unijnych wcześniej nie miały nic wspólnego. A wszystko dlatego, że nasze szkolenia zostały zaprojektowane tak, aby każda osoba, bez względu na stopień doświadczenia, wyniosła z niego wiedzę niezbędną do prawidłowego zakończenia całego przedsięwzięcia.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Nasze szkolenia to nie tylko teoria, bowiem zawsze kładziemy nacisk na to, aby kluczowe kwestie zostały poparte praktyką. Dlatego poza tym, że wszyscy uczestnicy uzyskają specjalistyczną wiedzę teoretyczną, dzięki której zrozumieją, jak wygląda prawidłowe zamykanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych, to zdobyte informacje utrwalą z pomocą praktycznych ćwiczeń i analizy konkretnych przypadków. Na dyskusję, która zobrazuje uczestnikom niejasne kwestie, w czasie szkolenia także znajdzie się czas.

Nauka pod okiem specjalistów

Zawsze dbamy o to, aby przeprowadzane przez nas szkolenia odbywały się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy z dumą mogą pochwalić się zarówno pokaźnym doświadczeniem, jak i dorobkiem zawodowym. Wierzymy, że tylko takie osoby mogą prowadzić specjalistyczne szkolenia na najwyższym poziomie, z których uczestnicy już od pierwszej chwili będą mogli czerpać pełnymi garściami.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł