Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Zwrot „pranie brudnych pieniędzy” po raz pierwszy pojawił się w latach 20. ubiegłego wieku. Dziś proceder ten – obejmujący rozmaite operacje, których celem jest wprowadzenie do legalnego obrotu pieniędzy pochodzących z przestępstw i innych nielegalnych źródeł –  jest często bardzo trudny do wykrycia. Grupy przestępcze wykorzystują m.in. obecność wirtualnych walut i bankowość elektroniczną. Z tego względu tak ważna jest wiedza z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Odpowiedzią na wejście w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest szkolenie podejmujące tematykę zakresu obowiązków i uprawnień administracji oraz sektora prywatnego.


Nowa ustawa, nowe obowiązki

W dniu 13 lipca 2018 r. weszła w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która wprowadziła do polskiego systemu prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Nowa ustawa to szereg zmian – pojawia się m.in. Centralny Rejestr Benefitów Rzeczywistych i definicja waluty wirtualnej.

Z punktu widzenia adresatów norm zawartych w ustawie bardzo istotne jest zagadnienie kar przewidzianych za naruszenie nałożonych na nich obowiązków. Przygotowane przez nas szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego podejmuje zagadnienia obowiązków i kar – uczestnictwo w nim to sposób, aby poznać wszelkie obowiązki i następnie prawidłowo je wypełniać.

Dla kogo jest nasze szkolenie?

Z praniem pieniędzy styczność ma wiele osób – pracownicy administracji publicznej, banków, instytucji kredytowych i finansowych, SKOK-ów, biur płatniczych, firm inwestycyjnych i kantorów. Przestępcy często próbują zalegalizować pieniądze pochodzące z nielegalnej działalności poprzez zakup nieruchomości czy dzieł sztuki. Z tego względu na szkolenie zapraszamy także:

  • pracowników funduszów inwestycyjnych i zakładów ubezpieczeń,
  • pośredników nieruchomości,
  • notariuszy, adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych.
  • Nasze szkolenie jest też skierowane do przedsiębiorców, którzy:
  • przyjmują lub dokonują płatności w gotówce w wysokości co najmniej 10 tys. euro,
  • świadczą usługi w zakresie tworzenia jednostek organizacyjnych,
  • prowadzą biura wirtualne.

W szkoleniu mogą uczestniczyć także inne osoby, które nie zostały wymienione, a które są zainteresowane zagadnieniem przeciwdziałania prania pieniędzy.

Korzyści płynące z udziału w szkoleniu

Uczestnicy szkolenia z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego dowiedzą się, jakie nowe definicje wprowadziła ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz jak dokonywać weryfikacji tożsamości w kontekście obowiązywania RODO.

W czasie szkolenia zostaną poruszone zagadnienia związane z gromadzeniem i przekazywaniem informacji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) oraz prowadzeniem dokumentacji w instytucji obowiązanej. Dzięki wymienieniu i omówieniu obowiązków spoczywających na obowiązanych, uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę, która pozwoli im uchronić się przed karami.

Aktualnie osoby, których dotyczy tematyka szkolenia, nie mogą już wziąć udziału w kursie e-learningowym „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”, który był uruchomiony przez GIIF. Jednocześnie instytucje obowiązane muszą zapewnić swoim pracownikom stosowne szkolenie (art. 52.1 ustawy). Mogą to zrobić, korzystając z naszej oferty.

Efektywna nauka – poznaj naszą metodę

Merytoryczne szkolenie to nie wszystko – bardzo istotne jest to, aby wykładowca potrafił przekazać wiedzę uczestnikom w przystępny sposób. Organizowane przez nas szkolenia są realizowane metodą warsztatową. Z doświadczenia wiemy, że to bardziej efektywna forma przekazywania wiedzy niż wykłady.

Uczestnicy 1-dniowego szkolenia „Nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu 2018. Zakres obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego” będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami. Prowadzący zajęcia omówi również przykładowe sytuacje związane z naruszeniami wspomnianej już ustawy.

Wszystkie osoby zainteresowane organizowanym przez nas szkoleniem zapraszamy do kontaktu celem zarezerwowania miejsca. Szkolenia organizujemy w dogodnych terminach w różnych miastach Polski, np. Warszawie i Wrocławiu.

 Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł