Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy? Szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego

Zwrot „pranie brudnych pieniędzy” po raz pierwszy pojawił się w latach 20. ubiegłego wieku. Dziś proceder ten – obejmujący rozmaite operacje, których celem jest wprowadzenie do legalnego obrotu pieniędzy pochodzących z przestępstw i innych nielegalnych źródeł –  jest często bardzo trudny do wykrycia. Grupy przestępcze wykorzystują m.in. obecność wirtualnych walut i bankowość elektroniczną. Z tego względu tak ważna jest wiedza z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Odpowiedzią na wejście w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest szkolenie podejmujące tematykę zakresu obowiązków i uprawnień administracji oraz sektora prywatnego.


Nowa ustawa, nowe obowiązki

W dniu 13 lipca 2018 r. weszła w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która wprowadziła do polskiego systemu prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Nowa ustawa to szereg zmian – pojawia się m.in. Centralny Rejestr Benefitów Rzeczywistych i definicja waluty wirtualnej.

Z punktu widzenia adresatów norm zawartych w ustawie bardzo istotne jest zagadnienie kar przewidzianych za naruszenie nałożonych na nich obowiązków. Przygotowane przez nas szkolenie z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego podejmuje zagadnienia obowiązków i kar – uczestnictwo w nim to sposób, aby poznać wszelkie obowiązki i następnie prawidłowo je wypełniać.

Dla kogo jest nasze szkolenie?

Z praniem pieniędzy styczność ma wiele osób – pracownicy administracji publicznej, banków, instytucji kredytowych i finansowych, SKOK-ów, biur płatniczych, firm inwestycyjnych i kantorów. Przestępcy często próbują zalegalizować pieniądze pochodzące z nielegalnej działalności poprzez zakup nieruchomości czy dzieł sztuki. Z tego względu na szkolenie zapraszamy także:

  • pracowników funduszów inwestycyjnych i zakładów ubezpieczeń,
  • pośredników nieruchomości,
  • notariuszy, adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych.
  • Nasze szkolenie jest też skierowane do przedsiębiorców, którzy:
  • przyjmują lub dokonują płatności w gotówce w wysokości co najmniej 10 tys. euro,
  • świadczą usługi w zakresie tworzenia jednostek organizacyjnych,
  • prowadzą biura wirtualne.

W szkoleniu mogą uczestniczyć także inne osoby, które nie zostały wymienione, a które są zainteresowane zagadnieniem przeciwdziałania prania pieniędzy.

Korzyści płynące z udziału w szkoleniu

Uczestnicy szkolenia z zakresu obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego dowiedzą się, jakie nowe definicje wprowadziła ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz jak dokonywać weryfikacji tożsamości w kontekście obowiązywania RODO.

W czasie szkolenia zostaną poruszone zagadnienia związane z gromadzeniem i przekazywaniem informacji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) oraz prowadzeniem dokumentacji w instytucji obowiązanej. Dzięki wymienieniu i omówieniu obowiązków spoczywających na obowiązanych, uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę, która pozwoli im uchronić się przed karami.

Aktualnie osoby, których dotyczy tematyka szkolenia, nie mogą już wziąć udziału w kursie e-learningowym „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”, który był uruchomiony przez GIIF. Jednocześnie instytucje obowiązane muszą zapewnić swoim pracownikom stosowne szkolenie (art. 52.1 ustawy). Mogą to zrobić, korzystając z naszej oferty.

Efektywna nauka – poznaj naszą metodę

Merytoryczne szkolenie to nie wszystko – bardzo istotne jest to, aby wykładowca potrafił przekazać wiedzę uczestnikom w przystępny sposób. Organizowane przez nas szkolenia są realizowane metodą warsztatową. Z doświadczenia wiemy, że to bardziej efektywna forma przekazywania wiedzy niż wykłady.

Uczestnicy 1-dniowego szkolenia „Nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu 2018. Zakres obowiązków i uprawnień administracji publicznej oraz sektora prywatnego” będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami. Prowadzący zajęcia omówi również przykładowe sytuacje związane z naruszeniami wspomnianej już ustawy.

Wszystkie osoby zainteresowane organizowanym przez nas szkoleniem zapraszamy do kontaktu celem zarezerwowania miejsca. Szkolenia organizujemy w dogodnych terminach w różnych miastach Polski, np. Warszawie i Wrocławiu.

 



Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł