Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Prowadzenie robót budowlanych na pasie drogowym czy umieszczenie przy drodze reklamy – to przykładowe sytuacje, gdy dochodzi do zajęcia pasa drogowego, na co należy uzyskać stosowne zezwolenie. W związku ze znowelizowaniem przepisów procedury administracyjnej przygotowaliśmy 2-dniowe szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z udziału w naszym szkoleniu i komu je dedykujemy.


Kiedy dochodzi do zajęcia pasa drogowego?

Jest wiele sytuacji, gdy dochodzi do zajęcia pasa drogowego. Najczęściej jest on jednak zajmowany w związku z prowadzonymi robotami. Zdarza się, że na pasie drogowym zostają umieszczone obiekty budowlane, które nie są związane z potrzebami ruchu drogowego. Pas drogowy może zostać zajęty także w związku z umieszczeniem reklamy na nośniku stojącym na poboczu. W każdej z wymienionych sytuacji podmiot, który dokona zajęcia pasa drogowego, potrzebuje stosownych zezwoleń.

Podczas organizowanego przez nas 2-dniowego szkolenia „Zajęcie pasa drogowego – w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej (nowelizacja k.p.a. z dnia 1 czerwca 2017 r. na mocy ustawy z dnia 7.04.2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz innych ustaw)” przekazujemy kompleksową i aktualną wiedzę z omawianego zagadnienia.

Do kogo kierujemy szkolenie?

Szkolenie podejmujące zagadnienie zajęcia pasa drogowego dedykujemy osobom, które w związku z wykonywaną pracą często występują o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Do zapoznania się ze zmianami w prawie szczególnie zapraszamy:

  • pracowników administracji publicznej – zarządców dróg i organy zarządzające ruchem na drodze,
  • projektantów organizacji ruchu oraz inżynierów ruchu drogowego,
  • pracowników wykonawców robót drogowych,
  • inwestorów, którzy często realizują inwestycje i roboty w pasie drogowym,
  • wnioskodawców zmian w organizacji ruchu,
  • organizatorów imprez w pasie drogowym,
  • pełnomocników, którzy reprezentują swoich klientów w sprawach o zajęcie pasa drogowego.

Dlaczego warto wziąć udział w organizowanym szkoleniu?

Uczestnicy szkolenia z zakresu zajęcia pasa drogowego zostaną zapoznani ze zmianami, jakie zostały wprowadzone w przepisach – otrzymają kompleksowe informacje na temat nowelizacji i tym samym zyskają aktualną wiedzę. Od znajomości obowiązujących przepisów zależy czas, w jakim podmiot uzyska zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Jeżeli wniosek nie będzie zawierał wszystkich obligatoryjnych elementów, procedura uzyskania zezwolenia się wydłuży.

Organizowane przez nas szkolenie zostało zaplanowane również pod kątem odświeżenia wiedzy uczestników. W pierwszym dniu przypomnimy, jak należy rozumieć pas drogowy, a jak drogę. Poruszymy także zagadnienia związane z nakładaniem opłat za zajęcie pasa drogowego i terminami ich uiszczania.

Kładziemy nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę. Ponieważ w szkoleniu biorą udział osoby, które z tematyką zajęcia pasa drogowego mają styczność na co dzień, istnieje możliwość wymiany doświadczenia. Wszyscy uczestniczy szkolenia będą mogli też skorzystać z poszkoleniowych konsultacji.

Wiedzę przekazujemy efektywnie

Szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego jest kompleksowe i merytoryczne. Nie zapominamy jednak, że poruszane zagadnienia muszą być przedstawione w sposób przystępny dla uczestników – od tego zależy, czy zdobyta wiedza zostanie utrwalona. Nie jesteśmy zwolennikami szkoleń opartych wyłącznie na wykładach – znacznie bardziej cenimy sobie model warsztatowy, gdyż jest on efektywniejszy.

Uczestnicy, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, pracują w małych grupach i dyskutują na forum. Cześć teoretyczna jest przedstawiana w formie mini-wykładów i połączona ze studiami przypadków. Taki model zajęć pozwala na omówienie najważniejszych zagadnień i wymianę doświadczeń.

Dbamy o wysoki poziom merytoryczny również poprzez zatrudnianie cenionych trenerów. Szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego poprowadzi Małgorzata Żmudka, która od 2006 r. orzeka w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Krakowie.

Osoby zainteresowane tematem zajęcia pasa drogowego zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia oraz wypełnienia formularza zgłoszenia na naszej stronie.

 Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł