Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Zapraszamy na szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej

Prowadzenie robót budowlanych na pasie drogowym czy umieszczenie przy drodze reklamy – to przykładowe sytuacje, gdy dochodzi do zajęcia pasa drogowego, na co należy uzyskać stosowne zezwolenie. W związku ze znowelizowaniem przepisów procedury administracyjnej przygotowaliśmy 2-dniowe szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z udziału w naszym szkoleniu i komu je dedykujemy.


Kiedy dochodzi do zajęcia pasa drogowego?

Jest wiele sytuacji, gdy dochodzi do zajęcia pasa drogowego. Najczęściej jest on jednak zajmowany w związku z prowadzonymi robotami. Zdarza się, że na pasie drogowym zostają umieszczone obiekty budowlane, które nie są związane z potrzebami ruchu drogowego. Pas drogowy może zostać zajęty także w związku z umieszczeniem reklamy na nośniku stojącym na poboczu. W każdej z wymienionych sytuacji podmiot, który dokona zajęcia pasa drogowego, potrzebuje stosownych zezwoleń.

Podczas organizowanego przez nas 2-dniowego szkolenia „Zajęcie pasa drogowego – w świetle znowelizowanych przepisów procedury administracyjnej (nowelizacja k.p.a. z dnia 1 czerwca 2017 r. na mocy ustawy z dnia 7.04.2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz innych ustaw)” przekazujemy kompleksową i aktualną wiedzę z omawianego zagadnienia.

Do kogo kierujemy szkolenie?

Szkolenie podejmujące zagadnienie zajęcia pasa drogowego dedykujemy osobom, które w związku z wykonywaną pracą często występują o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Do zapoznania się ze zmianami w prawie szczególnie zapraszamy:

  • pracowników administracji publicznej – zarządców dróg i organy zarządzające ruchem na drodze,
  • projektantów organizacji ruchu oraz inżynierów ruchu drogowego,
  • pracowników wykonawców robót drogowych,
  • inwestorów, którzy często realizują inwestycje i roboty w pasie drogowym,
  • wnioskodawców zmian w organizacji ruchu,
  • organizatorów imprez w pasie drogowym,
  • pełnomocników, którzy reprezentują swoich klientów w sprawach o zajęcie pasa drogowego.

Dlaczego warto wziąć udział w organizowanym szkoleniu?

Uczestnicy szkolenia z zakresu zajęcia pasa drogowego zostaną zapoznani ze zmianami, jakie zostały wprowadzone w przepisach – otrzymają kompleksowe informacje na temat nowelizacji i tym samym zyskają aktualną wiedzę. Od znajomości obowiązujących przepisów zależy czas, w jakim podmiot uzyska zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Jeżeli wniosek nie będzie zawierał wszystkich obligatoryjnych elementów, procedura uzyskania zezwolenia się wydłuży.

Organizowane przez nas szkolenie zostało zaplanowane również pod kątem odświeżenia wiedzy uczestników. W pierwszym dniu przypomnimy, jak należy rozumieć pas drogowy, a jak drogę. Poruszymy także zagadnienia związane z nakładaniem opłat za zajęcie pasa drogowego i terminami ich uiszczania.

Kładziemy nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę. Ponieważ w szkoleniu biorą udział osoby, które z tematyką zajęcia pasa drogowego mają styczność na co dzień, istnieje możliwość wymiany doświadczenia. Wszyscy uczestniczy szkolenia będą mogli też skorzystać z poszkoleniowych konsultacji.

Wiedzę przekazujemy efektywnie

Szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego jest kompleksowe i merytoryczne. Nie zapominamy jednak, że poruszane zagadnienia muszą być przedstawione w sposób przystępny dla uczestników – od tego zależy, czy zdobyta wiedza zostanie utrwalona. Nie jesteśmy zwolennikami szkoleń opartych wyłącznie na wykładach – znacznie bardziej cenimy sobie model warsztatowy, gdyż jest on efektywniejszy.

Uczestnicy, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, pracują w małych grupach i dyskutują na forum. Cześć teoretyczna jest przedstawiana w formie mini-wykładów i połączona ze studiami przypadków. Taki model zajęć pozwala na omówienie najważniejszych zagadnień i wymianę doświadczeń.

Dbamy o wysoki poziom merytoryczny również poprzez zatrudnianie cenionych trenerów. Szkolenie z zakresu zajęcia pasa drogowego poprowadzi Małgorzata Żmudka, która od 2006 r. orzeka w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Krakowie.

Osoby zainteresowane tematem zajęcia pasa drogowego zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia oraz wypełnienia formularza zgłoszenia na naszej stronie.

 Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł