Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Blog Nowe szkolenie otwarte w ofercie: Bezpieczeństwo firm i instytucji w praktyce

Nowe szkolenie otwarte w ofercie: Bezpieczeństwo firm i instytucji w praktyce

Nowe szkolenie otwarte w ofercie: Bezpieczeństwo firm i instytucji w praktyce

Katastrofy naturalne, pożary, napady z użyciem broni czy ataki terrorystyczne – to wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, budynkom, danym i dokumentacji firmowej. Odpowiedzią na te i wiele innych współczesnych zagrożeń jest propozycja nowego 2-dniowego szkolenia i konsultacji „Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej”. Dowiedz się, co zyskujesz, na czym polega szkolenie i jakie dokładnie umiejętności i wiedzę zdobędziesz.


Zależy Ci na bezpieczeństwie w Twojej Firmie lub Instytucji?

To szkolenie jest dla Ciebie, niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracujesz. W szkoleniu mogą wziąć udział przedstawiciele kadry zarządzającej, jak i pracownicy niższego szczebla – jednym słowem wszyscy, którym zależy na zwiększeniu świadomości dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, budynkom należącym do firmy, dokumentom i plikom, a także na zdobyciu praktycznych umiejętności w zakresie przetrwania w sytuacji kryzysowej, ataku terrorystycznego, napadu z użyciem broni czy przetrzymywaniu zakładników. To realne zagrożenia, jakie stawia współczesny świat i w żadnym razie nie należy czekać, aż zaskoczą nas nieprzygotowanych. Co ważne, wiedza o zachowaniu w sytuacji kryzysowej jest niezbędna nie tylko dla menedżerów, ale dla wszystkich pracowników. Świadoma i wyedukowana w tym zakresie kadra to podstawa dla zdrowia i życia pracowników, bezpieczeństwa dokumentacji, budynków i danych. Nie wahaj się – zapisz swój zespół już dziś!

Co zyskujesz, biorąc udział w szkoleniu?

W skrócie - wiedzę i umiejętności, które pomagają ratować życie, zdrowie, dane i dobra materialne oraz niematerialne firmy lub instytucji. A bardziej szczegółowo?

Po pierwsze uczestnicy dowiedzą się, jak zabezpieczyć swoją pracę – dokumenty fizyczne i elektroniczne przed niepożądanymi osobami, intencjonalnym zniszczeniem, kradzieżą lub utratą wskutek czynników zewnętrznych, takich jak np. skoki napięcia, blackouty, pożary, zalania, hacking, infekcja wirusami komputerowymi. Poznają metody i procedury zabezpieczenia dokumentów i danych, obrotu dokumentacją i najskuteczniejsze cyberzabezpieczenia stosowane w przypadku korzystania z internetu i intranetu.

Zdobędą również wiedzę niezbędną przeciwdziałaniu zagrożenia ze strony człowieka – napadu z użyciem przemocy i broni czy ataku terrorystycznego. Zyskają świadomość, jak rozpoznać pierwsze sygnały wysyłane przez sprawcę, zachowania, wobec których należy zachować czujność i nauczą się zasad bezpieczeństwa w miejscu publicznym.

Poza zagrożeniami ze strony człowieka, poznają też sposoby reakcji na zagrożenia wywołane przez naturę, takie jak pożary, powodzie czy problemy spowodowane dużym natężeniem wiatru. W tym przypadku nacisk będzie położony na sposoby rozpoznania zagrożenia, radzenia sobie w odcięciu od sieci telekomunikacyjnych i internetu, a także zasady ewakuacji i przetrwania w sytuacji kryzysowej.

Poza rozległą wiedzą nabędą również umiejętności postępowania i przetrwania w sytuacji realnego zagrożenia. Działanie w przypadku podłożenia ładunku bombowego czy napadu z użyciem broni, informowanie odpowiednich służb o wyżej wymienionych sytuacjach, organizacja bezpiecznej i szybkiej ewakuacji, użycie siły w samoobronie, pierwsza pomoc przedmedyczna i współpraca ze służbami ratunkowymi – to najważniejsze umiejętności, jakie nabędzie każdy uczestnik szkolenia, które mogą okazać się niezbędne na wypadek zagrożenia nie tylko w miejscu pracy, ale także w życiu prywatnym – na imprezie masowej, w miejscu publicznym czy w zamkniętej przestrzeni.

Nauka przez działanie i ze specjalistami

Wierzymy, że interaktywna i praktyczna forma edukacji jest najskuteczniejsza, zwłaszcza jeśli mowa o sytuacjach zagrożenia, w których należy reagować błyskawicznie i niejako automatycznie. Stąd na na naszym szkoleniu będziemy wykorzystywać wiele praktycznych technik edukacji: doświadczanie różnych sytuacji, scenki rodzajowe, symulacje, pracę w małych grupach oraz mini-wykłady z przykładami z życia wziętymi. Każdy z uczestników będzie miał również możliwość konsultacji z prowadzącą.

Szkolenie poprowadzi dr Joanna Frączek-Broda która jest wykładowcą wojskowego Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i doktorem nauk społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego. Jej badania obejmują komunikację, cyberantropologię, antyterroryzm i bezpieczeństwo. Posiada doświadczenie w pracy z osobami, które pracują w strefach konfliktu, niosą pomoc ofiarom klęsk żywiołowych lub w czasie imprez masowych, a także z firmami międzynarodowymi i rodzinnymi.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim