Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Pierwszy tydzień w nowej pracy - wyobrażenia, a rzeczywistość - rozmowa z Natalią Wielgołaską, nowym specjalistą ds. szkoleń w SEMPER

Pierwszy tydzień w nowej pracy - wyobrażenia, a rzeczywistość - rozmowa z Natalią Wielgołaską, nowym specjalistą ds. szkoleń w SEMPER

Pierwszy tydzień w nowej pracy - wyobrażenia, a rzeczywistość - rozmowa z Natalią Wielgołaską, nowym specjalistą ds. szkoleń w SEMPER

Nowa praca to zarówno wiele obaw i wątpliwości, jak i nadziei oraz konkretnych oczekiwań. To także, w pewnym momencie, zderzenie naszych osobistych wyobrażeń z obiektywną rzeczywistością. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy nowa praca to jedynie wyzwania i konieczność pokonania pewnych trudności, czy też może coś w charakterze miłej niespodzianki? O tym wszystkim rozmawiamy w naszym cyklu wywiadów z Natalią Wielgołaską, od niedawna specjalistą ds. szkoleń w SEMPER. 

Czym dokładnie zajmuje się Pani obecnie w SEMPER?

W SEMPER moje zadania polegają głównie na wsparciu Działu Szkoleń Otwartych, profesjonalnej obsłudze klienta, współpracy z trenerami oraz kompletowaniu dokumentacji dla szkoleń dofinansowanych. Moja praca polega również na przygotowaniu raportów związanych z analizą ankiet ewaluacyjnych uczestników szkoleń, dzięki którym nieustannie podnosimy jakość usług oferowanych przez SEMPER.

A jak rozpoczęła się Pani przygoda z branżą szkoleniową?

Moja osobista przygoda z branżą szkoleniową tak naprawdę rozpoczęła się dopiero w SEMPER. Wierzę, że tutaj też ma szansę się rozwinąć. Co prawda, na poprzednim stanowisku zajmowałam się organizacją kursów, jednak zadania te nie były realizowane na tak szeroką skalę, jak ma to miejsce w przypadku Centrum SEMPER. To dla mnie zupełnie nowy wymiar zarówno firmy, jak i obowiązków zawodowych.

W SEMPER jest Pani nowym pracownikiem. Jak przygotowywała się Pani do rozpoczęcia pracy?

W przygotowaniach do rozpoczęcia nowej pracy pomogły mi przede wszystkim informacje znajdujące się na stronie internetowej SEMPER. Dokładnie zapoznałam się wszystkimi udostępnionymi wiadomościami. To dało mi całkiem szeroki obraz nowego pracodawcy i pozwoliło nieco poznać charakter i zakres działalności firmy. Wszystkim osobom podejmującym nową pracę, polecam tego typu research.

A jak wspomina Pani swój pierwszy dzień w pracy? Czy coś szczególnego utkwiło Pani w pamięci?

Pierwszy dzień w pracy zakończyłam mile zaskoczona. Miła, wręcz rodzinna atmosfera oraz zakres obowiązków, jaki mi powierzono, jak najbardziej mi odpowiadały. Wyszłam zatem z biura pozytywnie nastawiona na dalszą współpracę. Mimo całkiem dużej ilości zadań do wykonania, wsparcie zespołu spowodowało, że jako nowicjusz poczułam się swobodnie w nowym otoczeniu, a ilość pracy w żaden sposób mnie nie przytłoczyła. Wyraźnie poczułam też, że w każdej chwili mogę liczyć na pomoc współpracowników.

Przed rozpoczęciem pracy miała Pani też z pewnością jakąś konkretną wizję tego, jak to wszystko będzie wyglądać. Jak obecne obowiązki wyglądają w zestawieniu z wcześniejszymi wyobrażeniami?

Od samego początku spodziewałam się, że będzie to praca pełna wyzwań, i z takim też nastawieniem przyszłam pierwszego dnia do biura. Moje wyobrażenia niewiele różniły się od rzeczywistości, ale nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu. Na szczęście należę do grupy osób, które lubią wyzwania. Rozpoczynając pracę w SEMPER, nie spodziewałam się jednak tak serdecznego przyjęcia, a także tego, że będę pracować w tak dobrze zorganizowanym i świetnie współpracującym zespole. To było dla mnie miłą niespodzianką.

Co w pracy przynosi Pani największą satysfakcję, a co sprawia największą trudność?

"Doprowadzenie sprawy do końca" sprawia mi największą satysfakcję. Poczucie, że dałam z siebie 100% i postawiłam na końcu "kropkę" to coś, co wyzwala we mnie energię. Co do trudności, to jest to w chwili obecnej brak swobody w poruszaniu się w kwestiach formalnych, wszystkich procedurach i polityce firmy. Z wieloma sprawami muszę się jeszcze dokładnie zapoznać. Na to potrzeba po prostu czasu.

I już na koniec - co może Pani poradzić osobom, które zaczynają nową pracę? Szczególnie w branży szkoleniowej.

Polecam dużo cierpliwości i wyrozumiałości wobec samego siebie ;) To chyba najistotniejsze kwestie, jeśli chcemy spokojnie i odpowiedzialnie "wejść" w nowe obowiązki. Pamiętajmy, że na wszystko potrzeba nieco czasu. Poza tym branża szkoleniowa to wiele nowych, interesujących, mocno rozwojowych możliwości - idealna dla osób lubiących wyzwania. Jeśli ktoś rozpoczyna właśnie pracę w branży szkoleń, istotne, aby był na nie gotowy, ale także aby się ich nie bał, bo wyzwania dostarczają tutaj wiele satysfakcji.Polecane artykuły

Jak rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Rozwój umiejętności zawodowych jest niezwykle istotny dla osiągnięcia sukcesu. Współczesny świat biznesu zmienia się bardzo dynamicznie, a nowe technologie sprawiają, że poszerzanie...
Jak skutecznie zarządzać zespołem?

Właściwe zarządzanie zespołami projektowymi ma ogromne znaczenie dla działalności każdej firmy. Odpowiednie podejście do tego zagadnienia może w bezpośredni sposób przełożyć się na...
Techniki negocjacyjne i osiąganie kompromisu

Negocjacje stanowią integralną część działalności biznesowej, umożliwiając osiąganie porozumień, zawieranie umów oraz rozwiązywanie konfliktów. Jednakże ich odpowiednie prowadzenie...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
08-10 lipca | Poznań, Kraków lub Online
28-30 sierpnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
01-02 lipca | Warszawa, Wrocław lub Online
26-27 sierpnia | Gdańsk, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
11-12 lipca | Warszawa, Kraków lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
08-09 lipca | Gdańsk lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
04-05 lipca | Gdańsk, Warszawa lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
11-12 lipca | Poznań lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł