Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Szkolenia dofinansowane

Szkolenia dofinansowane

Szkolenia dofinansowaneSzkolenia dofinansowane to przede wszystkim wyjątkowe możliwości rozwoju, kształcenia, zdobywania nowych kompetencji i poszerzania posiadanej wiedzy. Nic zatem dziwnego, że ten właśnie rodzaj oferty edukacyjnej cieszy się niezmiennie tak dużym zainteresowaniem. A wybór w zakresie tematyki i obszarów szkoleniowych jest naprawdę spory. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciu przybliżającym możliwości korzystania z rozwiązania, jakim są właśnie szkolenia dofinansowane.

Szkolenie dofinansowane – co wyróżnia takie rozwiązanie?

Jak może sugerować już sam termin, szkolenia dofinansowane to przede wszystkim rozwiązanie atrakcyjne z ekonomicznego punktu widzenia. W związku z tym, iż szkolenia te dedykowane są głównie przedsiębiorcom, stanowią tym samym realną szansę na poszerzanie wiedzy, zdobywanie umiejętności i podnoszenie kompetencji sprzyjających poprawie sytuacji firm. Stwierdzając krótko, rozwiązanie w postaci szkoleń dofinansowanych to możliwość jeszcze bardziej efektywnej działalności głównie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Czym jednak są konkretnie szkolenia dofinansowane?

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER z powodzeniem przeszło kilkumiesięczną procedurę akredytacyjną Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), co pozwoliło na uzyskanie wpisu do Bazy Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej właśnie przez PARP. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizujemy szkolenia dofinansowane przez BUR – bazę będącą interaktywnym narzędziem pozwalającym jednostkom szkoleniowym i doradczym na zaprezentowanie swojej oferty, a przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym na szybkie i proste dotarcie do niej. Co istotne, szkolenia prezentowane i dostępne w bazie BUR są dofinansowywane z funduszy europejskich. 

Komu dedykowane są szkolenia dofinansowane?

Szkolenia dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych to możliwości szkoleniowe, doradcze i rozwojowe przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a zatem jednostek prywatnego i publicznego sektora MSP. Dlatego też nasze Centrum przygotowało ofertę szkoleniową, która w pełni odpowiada wymaganiom i potrzebom tego rodzaju podmiotów szukającym możliwości rozwoju oraz poszerzania swojej wiedzy na wielu zróżnicowanych płaszczyznach.

Wśród przygotowanych przez nas szkoleń i warsztatów znajdują się między innymi:

  • zajęcia z zakresu prawa zamówień publicznych (Prawo zamówień publicznych w praktyce – Kompendium obowiązujących przepisów),
  • warsztaty z doskonalenia kluczowych umiejętności trenerskich (Profesjonalny trener biznesu),
  • szkolenia z dziedziny zagadnień kadrowych (Kompendium prawa pracy i naliczania wynagrodzeń w praktyce),
  • szkolenia dotyczące realizacji projektów współfinansowanych przez UE (Jak realizować projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, by uniknąć niekwalifikowalności wydatków, przekroczenia terminów i ustalonego budżetu).

Jak widać, przygotowana oferta znakomicie wpisuje się w realia prowadzonej działalności i tym samym potrzeby szkoleniowe firm. Całą listę realizowanych przez Centrum SEMPER szkoleń dofinansowanych wraz z terminarzem zajęć i ich miejscem realizacji znajdą Państwo w Bazie Usług Rozwojowych.

Szkolenia dofinansowane to możliwości nie tylko dla firm

Dofinansowanie realizowanych szkoleń pochodzące z Bazy Usług Rozwojowych to propozycja skierowana przede wszystkim do firm. Jednak nie oznacza to wcale, że osoby fizyczne nie mogą skorzystać z tego rodzaju wsparcia rozwojowego. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu Podmiotowych Systemów Finansowania dysponujących środkami udziela Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym w Państwa regionie.

Szkolenia dofinansowane to wyjątkowa korzyść dla wszystkich przedsiębiorców poszukujących możliwości rozwojowych, źródeł przewagi konkurencyjnej i sposobów na poprawę efektywności działania. Jak podaje PARP, z dostępnych dotychczas ofert szkoleniowych skorzystało już ponad 250 tysięcy osób, a łączna liczba użytkowników bazy przekroczyła już 7 milionów.

Jak skorzystać ze szkoleń dofinansowanych?

Skorzystanie z oferty Centrum SEMPER w ramach szkoleń dofinansowanych jest całkiem prostym zadaniem. Wystarczy wyszukać z Bazie Usług Rozwojowych szkolenie, które Państwa interesuje, zawężając kryteria wyszukiwania do Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER. Jeśli usługa, której Państwo poszukują, nie znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych, wciąż mogą skorzystać Państwo z przedmiotowego dofinansowania. Informacji o innych możliwościach w tym zakresie udziela na swojej stronie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Pamiętajmy, że istotną kwestią w przypadku szkoleń dofinansowanych jest konieczność samodzielnego ubiegania się przedsiębiorców o dofinansowanie u wybranych podmiotów regionalnych i subregionalnych.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą szkoleń dofinansowanych, zapraszamy do kontaktu.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł