Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Zamówienia publiczne – od czego zacząć?

Zamówienia publiczne – od czego zacząć?

Zamówienia publiczne – od czego zacząć?

Jak wskazują statystyki, wielu Zamawiających nieprawidłowo sporządza protokoły dokumentujące przebieg postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W wielu przypadkach popełnione błędy prowadzą do unieważnienia postępowań i konieczności wszczęcia procedury od początku. A to oczywiście generuje dodatkowe koszty i znaczne opóźnienia realizacji zadań jednostki. Jak temu zaradzić? Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie z pewnością profesjonalne szkolenie - na początek to dedykowane osobom, które właśnie rozpoczynają swoje zmagania z Prawem Zamówień Publicznych.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy 2–dniowe warsztaty praktyczne „Zamówienia publiczne dla początkujących”. To znakomite kompendium obowiązujących przepisów wraz z uwzględnieniem ich zmian i nowelizacji w połączeniu z praktycznym charakterem realizowanych zajęć. Stanowi gwarancję opanowania zarówno ustawy, jak i przebiegu procedur realizowanych zamówień, w tym przetargu nieograniczonego, zamówienia z wolnej ręki i zapytania o cenę.

„Czy proponowane szkolenie jest dla mnie?”

Jeśli zadają sobie Państwo pytanie dotyczące słuszności uczestnictwa w warsztatach „Zamówienia publiczne dla początkujących”, spieszymy z odpowiedzią. Otóż proponowane szkolenie dedykowane jest przede wszystkim osobom, których poziom zaawansowania w znajomości i realizacji przepisów ustawy - Prawo Zamówień Publicznych można określić, jako początkujący lub podstawowy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w zajęciach udział wzięły także osoby nieco zaznajomione z tematem, a po prostu potrzebujące ugruntowania wiedzy i wzmocnienia posiadanych umiejętności, co z pewnością pozwoli im poczuć się pewniej podczas realizacji kolejnego postępowania. Warsztaty, z których realizacją ruszamy jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 25. stycznia w Katowicach przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o:

  • początkujących pracownikach wydziałów zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej;
  • początkujących specjalistach ds. zamówień publicznych zatrudnieni w jednostkach służby zdrowia, szkolnictwie, służbach mundurowych, wymiarze sprawiedliwości, w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach pracy;
  • przedstawicielach jednostek samorządu terytorialnego;
  • przedstawicielach administracji rządowej;
  • a także wszystkich osobach pragnących zdobyć wiedzę i kompetencje w zakresie funkcjonowania systemu zamówień publicznych, przepisów ustawy i procedurach postępowania w realizacji zamówień.

„Jaki przebieg będzie miało szkolenie?”

Jak już zaznaczyliśmy na początku, szkolenie, jakie Państwu proponujemy, tj. „Zamówienia publiczne dla początkujących” to 2-dniowe warsztaty o charakterze praktycznym, a przy tym zdecydowanie angażującym uczestników zajęć i motywującym do aktywnej pracy i nauki. Zajęcia obejmują zarówno tradycyjny wykład, jednak podparty i kompleksowo zobrazowany interesującymi przykładami z praktyki własnej wykładowcy, jak i warsztat praktyczny, który będzie tutaj polegał na przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego od A do Z. Istotne miejsce podczas realizowanych warsztatów będzie zajmowało orzecznictwo oraz zagadnienie kontroli, jakie przeprowadzane są przez Urząd Zamówień Publicznych.

Przygotowując dla Państwa przedmiotowe szkolenie, mieliśmy na celu stworzenie kompleksowej bazy wiedzy i umiejętności, jakie niezbędne są do prawidłowo przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Równie istotną kwestią była opracowanie programu i metodyki warsztatów, które pozwolą na praktyczne przygotowanie się do pracy w zakresie zamówień publicznych. Jesteśmy przekonani, że udało nam się osiągnąć ten cel i tym serdeczniej zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach.

„Jakich korzyści mogę się spodziewać w związku z udziałem w warsztatach?”

„Zamówienia publiczne dla początkujących” to szkolenie w pełni dopasowane do potrzeb i oczekiwań osób, które rozpoczynają pracę w zakresie zamówień publicznych. Zajęcia kierowane do praktyków prowadzone są także przez praktyków – doświadczonych ekspertów potrafiących znakomicie nawiązać do codziennych problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w Państwa codziennej pracy zawodowej. Nasze szkolenie to przede wszystkim:

  • profesjonalne kompendium praw i obowiązków leżących w gestii Wykonawcy i Zamawiającego;
  • możliwość poznania zagrożeń i korzyści wynikających z udziału w rynku zamówień publicznych;
  • możliwość zdobycia cennych praktycznych umiejętności oraz zapoznania się z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zamówień publicznych;
  • nowe kompetencje, zdecydowanie cenione przez każdego pracodawcę.

Jeśli interesują Państwa dalsze szczegóły dotyczące szkolenia, serdecznie zapraszamy do kontaktuPolecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

26-28 lutego | Warszawa, Wrocław lub Online
20-22 marca | Kraków, Poznań lub Online
24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

19-20 lutego | Warszawa lub Online
18-19 marca | Kraków, Poznań lub Online
25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

26-27 lutego | Wrocław, Gdańsk, Olsztyn lub Online
21-22 marca | Warszawa, Poznań, Kraków lub Online
22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

29 lutego - 01 marca | Warszawa, Kraków lub Online
18-19 marca | Gdańsk, Wrocław lub Online
25-26 kwietnia | Warszawa lub Online

Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

16 kwietnia do 19 kwietnia 2024| Zakopane lub Online
11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

22-23 lutego | Kraków, Poznań lub Online
18-19 marca | Warszawa, Wrocław lub Online
18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł