Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dynamiczne zmiany, wynikające przede wszystkim z nieustannego rozwoju gospodarki, wymuszają na pracownikach (a także osobach szukających pracy) konieczność doskonalenia posiadanych kompetencji oraz nabywania nowych. Dzięki temu, bez wątpienia zwiększają oni swoją wartość na rynku pracy. Jednym ze sposobów na taki rozwój jest uczestnictwo w szkoleniach.

Dobra praca w zasięgu ręki

Szkolenia to prawdziwa inwestycja w rozwój ludzkiego kapitału. Jeszcze kiedyś postrzegaliśmy je jako fakultatywne – dziś natomiast coraz częściej traktujemy je jako niezbędne, wręcz obowiązkowe. Dynamiczny rozwój niemal każdego sektora gospodarki wymusza w nas konieczność dostosowywania się do nowych warunków. Jeśli zależy nam na atrakcyjności w oczach potencjalnych pracodawców, musimy poważnie podejść do kształtowania i rozwoju własnych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji. To jedyny sposób, by znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą nas pracę, w której będziemy czuć się pewnie i kompetentnie.

Czujesz się potrzebny i doceniany

Poszerzając wiedzę w danym zakresie, zyskujemy także większą pewność siebie. Jesteśmy przekonani co do naszej wartości pod kątem zawodowym. Ta zasada działa też w drugą stronę – pracownicy, którzy inwestują w siebie, są doceniani przez szefostwo i nagradzani. Dzięki temu umacniają też swoją pozycję w miejscu pracy. Szkolenia bardzo często dają również możliwość awansu, a zatem i podniesienia wysokości zarobków.

Kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój

Rozwój jest dobry sam w sobie, na każdym polu i w każdej dziedzinie życia. Przyczynia się do wzrostu naszej wewnętrznej motywacji, sprawia, że stajemy się bardziej zaangażowani i zdeterminowani. Umacniamy się we własnych przekonaniach, wzbogacamy o nowe wartości i cele.

Twoja wartość zwiększa wartość firmy

Oprócz tego, że szkolenia są inwestycją w rozwój ludzkiego kapitału, bez wątpienia są też inwestycją w firmę. To ważna rzecz z perspektywy pracodawcy – wykwalifikowana kadra sprawia, że firma idzie z postępem i nie musi obawiać się konkurencji. Jest godnym przeciwnikiem, który posiada zarówno wiedzę, jak i umiejętności. Wszystko to przekłada się na lepsze zyski, łatwiejsze pozyskiwanie nowych klientów, możliwość rozszerzania działalności firmy o nowe obszary… Dobrze przeszkolona kadra to ogromny potencjał każdej firmy.

O jedno doświadczenie więcej

Każde szkolenie można potraktować też jako ciekawe, nowe doświadczenie – możliwość poznania nowych ludzi, wymiany opinii i poglądów (również z ekspertami!), porównania indywidualnych doświadczeń. Co więcej, przeszkoleni pracownicy mogą później dzielić się zgromadzoną wiedzą z innymi – zarówno znajomymi, jak i pozostałymi pracownikami, którzy nie mieli okazji lub możliwości uczestnictwa w szkoleniu.

Mimo to wielu przedsiębiorców ,,oszczędza” na szkoleniach. Nie wiedzą jednak, że takie ,,oszczędności” obniżają wartość firmy, a tym samym odbierają jej możliwość rozwoju oraz lepszych, większych zysków.

Sprawdź dostępną ofertę szkoleniową i już dziś zainwestuj w rozwój swój oraz firmy.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł