Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Dynamiczne zmiany, wynikające przede wszystkim z nieustannego rozwoju gospodarki, wymuszają na pracownikach (a także osobach szukających pracy) konieczność doskonalenia posiadanych kompetencji oraz nabywania nowych. Dzięki temu, bez wątpienia zwiększają oni swoją wartość na rynku pracy. Jednym ze sposobów na taki rozwój jest uczestnictwo w szkoleniach.

Dobra praca w zasięgu ręki

Szkolenia to prawdziwa inwestycja w rozwój ludzkiego kapitału. Jeszcze kiedyś postrzegaliśmy je jako fakultatywne – dziś natomiast coraz częściej traktujemy je jako niezbędne, wręcz obowiązkowe. Dynamiczny rozwój niemal każdego sektora gospodarki wymusza w nas konieczność dostosowywania się do nowych warunków. Jeśli zależy nam na atrakcyjności w oczach potencjalnych pracodawców, musimy poważnie podejść do kształtowania i rozwoju własnych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji. To jedyny sposób, by znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą nas pracę, w której będziemy czuć się pewnie i kompetentnie.

Czujesz się potrzebny i doceniany

Poszerzając wiedzę w danym zakresie, zyskujemy także większą pewność siebie. Jesteśmy przekonani co do naszej wartości pod kątem zawodowym. Ta zasada działa też w drugą stronę – pracownicy, którzy inwestują w siebie, są doceniani przez szefostwo i nagradzani. Dzięki temu umacniają też swoją pozycję w miejscu pracy. Szkolenia bardzo często dają również możliwość awansu, a zatem i podniesienia wysokości zarobków.

Kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój

Rozwój jest dobry sam w sobie, na każdym polu i w każdej dziedzinie życia. Przyczynia się do wzrostu naszej wewnętrznej motywacji, sprawia, że stajemy się bardziej zaangażowani i zdeterminowani. Umacniamy się we własnych przekonaniach, wzbogacamy o nowe wartości i cele.

Twoja wartość zwiększa wartość firmy

Oprócz tego, że szkolenia są inwestycją w rozwój ludzkiego kapitału, bez wątpienia są też inwestycją w firmę. To ważna rzecz z perspektywy pracodawcy – wykwalifikowana kadra sprawia, że firma idzie z postępem i nie musi obawiać się konkurencji. Jest godnym przeciwnikiem, który posiada zarówno wiedzę, jak i umiejętności. Wszystko to przekłada się na lepsze zyski, łatwiejsze pozyskiwanie nowych klientów, możliwość rozszerzania działalności firmy o nowe obszary… Dobrze przeszkolona kadra to ogromny potencjał każdej firmy.

O jedno doświadczenie więcej

Każde szkolenie można potraktować też jako ciekawe, nowe doświadczenie – możliwość poznania nowych ludzi, wymiany opinii i poglądów (również z ekspertami!), porównania indywidualnych doświadczeń. Co więcej, przeszkoleni pracownicy mogą później dzielić się zgromadzoną wiedzą z innymi – zarówno znajomymi, jak i pozostałymi pracownikami, którzy nie mieli okazji lub możliwości uczestnictwa w szkoleniu.

Mimo to wielu przedsiębiorców ,,oszczędza” na szkoleniach. Nie wiedzą jednak, że takie ,,oszczędności” obniżają wartość firmy, a tym samym odbierają jej możliwość rozwoju oraz lepszych, większych zysków.

Sprawdź dostępną ofertę szkoleniową i już dziś zainwestuj w rozwój swój oraz firmy.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł