Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym

Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym

Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym
Każda firma, której zależy na osiąganiu coraz lepszych wyników, inwestuje w rozwój swoich pracowników. W czasach nieustających zmian i przeobrażeń rynkowych, dokształcanie kadry pracowniczej okazuje się prawdziwie niezbędne. Dlaczego warto szkolić pracowników, i czy da się robić to w sposób atrakcyjny dla pracownika?

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na szkolenia pracownicze, na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń. Takie szkolenia mają ogromną wagę zarówno dla pracowników, którzy podnoszą w ten sposób kwalifikacje, jak i ich pracodawców, którzy dzięki temu poprawiają wyniki swojej działalności.

Mimo to, wielu pracodawców podchodzi do doszkalania sceptycznie – wielu z nich koncentruje się na oszczędnościach, chcąc ograniczać wydatki. A szkolenia, przyznajmy sobie szczerze, nie kosztują mało. Warto jednak zastanowić się nad zmianą takiego myślenia, znajdując kilka prostych powodów, dla których taka inwestycja po prostu się opłaca.

Korzyści dla pracowników

Po pierwsze, pracownicy, którzy mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach, czują się docenieni oraz zmotywowani do dalszej pracy. Perspektywa rozwoju jest też bez wątpienia ważnym czynnikiem branym pod uwagę już przy wyborze miejsca pracy.

Wszelkiego rodzaju szkolenia mają bardzo pozytywny wpływ na zaangażowanie pracowników, a także pozwalają im bardziej utożsamiać się z firmą, czują się z nią bardziej związani. Dzięki nim mogą też lepiej rozumieć jej cele oraz strategię działania.

Co więcej, szkolenia, oprócz nauki, rozwoju kompetencji i umiejętności, mogą być też świetną okazją do integracji z innymi ludźmi. Oprócz tego, coraz częściej pozwalają połączyć pożyteczne z przyjemnym – organizowane w atrakcyjnych lokalizacjach, gwarantują dobrze i konstruktywnie spędzony czas.

Korzyści dla pracodawcy

Korzyści dla pracodawcy z posiadania wykwalifikowanej kadry są dość oczywiste – wyszkolony zespół pracowników to jeszcze większy potencjał firmy oraz jeszcze większa jej konkurencyjność. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy wykonują swoją pracę bardziej profesjonalnie, osiągając lepsze wyniki, a przy tym minimalizując błędy oraz niepowodzenia w relacji z klientem.

Z punktu widzenia pracodawcy, zdecydowanie lepiej jest dokształcić osobę, która jest już pracownikiem firmy niż zatrudnić na kolejny etat nowego specjalistę. Takie rozsądne zarządzanie pracowniczymi talentami to jednocześnie racjonalne zarządzanie zasobami firmy.

Korzyści wizerunkowe

Firma, która dba o szkolenia swoich pracowników, troszczy się jednocześnie o swój wizerunek. Dzięki temu jest postrzegana jako organizacja, która pozwala się rozwijać, otwiera przed pracownikami nowe perspektywy i możliwości. W czasach nieustających rynkowych zmian szkolenia są sposobem na obawy pracowników przed tym, co nowe, nieznane, a jednocześnie często niezrozumiałe.

Z pewnością szkolenia mają lub mogą mieć jeszcze więcej innych zalet, o których najłatwiej będzie Wam przekonać się uczestnicząc w jednym z nich! Gorąco zachęcamy do sprawdzenia oferty naszych szkoleń z zamówień publicznych. Oferujemy różnego rodzaju warsztaty tematyczne, w tym dedykowane szkolenia z zakresu prawa zamówień publicznych. Nasze szkolenia zapewniają kompleksowe omówienie przepisów, procedur i praktycznych aspektów związanych z zamówieniami publicznymi. Uczestnicy szkoleń zdobędą wiedzę niezbędną do efektywnego planowania, prowadzenia i kontrolowania procesów zamówień publicznych. Dodatkowo, nasze szkolenia w Zakopanem oferują nie tylko wartościową wiedzę, ale również możliwość odpoczynku i inspiracji w malowniczym otoczeniu tego urokliwego miasta. Zapraszamy do współpracy i udziału w naszych szkoleniach z zamówień publicznych w pięknym Zakopanem!Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł