Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym

Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym

Profesjonalne szkolenia, czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym
Każda firma, której zależy na osiąganiu coraz lepszych wyników, inwestuje w rozwój swoich pracowników. W czasach nieustających zmian i przeobrażeń rynkowych, dokształcanie kadry pracowniczej okazuje się prawdziwie niezbędne. Dlaczego warto szkolić pracowników, i czy da się robić to w sposób atrakcyjny dla pracownika?

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na szkolenia pracownicze, na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń. Takie szkolenia mają ogromną wagę zarówno dla pracowników, którzy podnoszą w ten sposób kwalifikacje, jak i ich pracodawców, którzy dzięki temu poprawiają wyniki swojej działalności.

Mimo to, wielu pracodawców podchodzi do doszkalania sceptycznie – wielu z nich koncentruje się na oszczędnościach, chcąc ograniczać wydatki. A szkolenia, przyznajmy sobie szczerze, nie kosztują mało. Warto jednak zastanowić się nad zmianą takiego myślenia, znajdując kilka prostych powodów, dla których taka inwestycja po prostu się opłaca.

Korzyści dla pracowników

Po pierwsze, pracownicy, którzy mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach, czują się docenieni oraz zmotywowani do dalszej pracy. Perspektywa rozwoju jest też bez wątpienia ważnym czynnikiem branym pod uwagę już przy wyborze miejsca pracy.

Wszelkiego rodzaju szkolenia mają bardzo pozytywny wpływ na zaangażowanie pracowników, a także pozwalają im bardziej utożsamiać się z firmą, czują się z nią bardziej związani. Dzięki nim mogą też lepiej rozumieć jej cele oraz strategię działania.

Co więcej, szkolenia, oprócz nauki, rozwoju kompetencji i umiejętności, mogą być też świetną okazją do integracji z innymi ludźmi. Oprócz tego, coraz częściej pozwalają połączyć pożyteczne z przyjemnym – organizowane w atrakcyjnych lokalizacjach, gwarantują dobrze i konstruktywnie spędzony czas.

Korzyści dla pracodawcy

Korzyści dla pracodawcy z posiadania wykwalifikowanej kadry są dość oczywiste – wyszkolony zespół pracowników to jeszcze większy potencjał firmy oraz jeszcze większa jej konkurencyjność. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy wykonują swoją pracę bardziej profesjonalnie, osiągając lepsze wyniki, a przy tym minimalizując błędy oraz niepowodzenia w relacji z klientem.

Z punktu widzenia pracodawcy, zdecydowanie lepiej jest dokształcić osobę, która jest już pracownikiem firmy niż zatrudnić na kolejny etat nowego specjalistę. Takie rozsądne zarządzanie pracowniczymi talentami to jednocześnie racjonalne zarządzanie zasobami firmy.

Korzyści wizerunkowe

Firma, która dba o szkolenia swoich pracowników, troszczy się jednocześnie o swój wizerunek. Dzięki temu jest postrzegana jako organizacja, która pozwala się rozwijać, otwiera przed pracownikami nowe perspektywy i możliwości. W czasach nieustających rynkowych zmian szkolenia są sposobem na obawy pracowników przed tym, co nowe, nieznane, a jednocześnie często niezrozumiałe.

Z pewnością szkolenia mają lub mogą mieć jeszcze więcej innych zalet, o których najłatwiej będzie Wam przekonać się uczestnicząc w jednym z nich! Gorąco zachęcamy do sprawdzenia oferty naszych szkoleń organizowanych w przepięknym i malowniczym mieście, jakim jest Zakopane - szkolenia Zakopane. Oferujemy różnego rodzaju warsztaty tematyczne, między innymi z zakresu zarządzania projektami w środowisku medycznym, prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych i wielu innych. Zapraszamy do współpracy!

 Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł