Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Kim jest dobry coach?

Kim jest dobry coach?

Kim jest dobry coach?
Popularyzacja coachingu w Polsce sprawia, że zawód ten wybiera coraz większa liczba osób. Tymczasem wcale nie tak łatwo być dobrym coachem, a warsztat trenerski to coś, co wymaga ciągłego doskonalenia. Zajmujesz się bądź planujesz zająć coachingiem? Sprawdź, jakie cechy powinien posiadać dobry coach.

Coachingowe A, B, C

Zacznijmy od podstaw. Kim jest coach i na czym polega jego rola? Coach to inaczej osobisty doradca, współpracujący zarówno z jednostkami indywidualnymi, jak i organizacjami. Jego zadaniem jest przyspieszenie tempa rozwoju oraz polepszanie efektów działania klienta. Współpraca z coachem pozwala ustalić bardziej konkretne cele oraz zoptymalizować działania. Coach powinien wspierać w podejmowaniu trafnych decyzji oraz, co dość istotne, pozwalać na lepsze wykorzystanie posiadanego potencjału. Mówiąc ogólnie, coaching ma na celu wprowadzanie dobrych zmian w oparciu o posiadane zasoby oraz stały rozwój.

Coaching działa na wielu płaszczyznach – coaching personalny dotyczy wewnętrznej sfery człowieka, zawodowy związany jest z rozwojem i karierą, biznesowy – nastawiony na rozwój biznesu, medyczny – skoncentrowany na pracy z pacjentami i personelem medycznym, i tak dalej, i tak dalej... Nie oznacza to jednak, że coach musi być ekspertem w każdej jednej dziedzinie. Istotne są tu natomiast określone schematy według których działa, a które, w oparciu o współpracę z klientem, pozwalają mu na osiąganie zadowalających rezultatów.

Kim powinien być dobry coach?

Coach powinien łączyć w sobie dwa rodzaje kompetencji. Po pierwsze te, które związane są z umiejętnościami interpersonalnymi – otwartością, umiejętnością słuchania, empatią czy wysoką komunikatywnością. Coach musi potrafić bezproblemowo porozumieć się z ludźmi o różnych charakterach, często pochodzących z różnych środowisk. Ważne jest też, by potrafił szybko zdobywać zaufanie i przychylność innych. Coach powinien być dobrym nauczycielem, odczuwającym chęć pomocy innym, wykazującym wiarę w nich.

Drugi rodzaj kompetencji to te, które wiążą się z wiedzą i doświadczeniem. Coaching wymaga nieustannego rozwoju i samodoskonalenia, a tym samym uczestnictwa w przydatnych szkoleniach, które poszerzają jego horyzonty oraz pozwalają w jeszcze lepszy sposób osiągać cele.

I Ty możesz stać się dobrym coachem. Sprawdź naszą ofertę szkoleniową dedykowaną trenerom biznesu.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł