Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak wykorzystać program Microsoft Excel w firmie lub urzędzie?

Jak wykorzystać program Microsoft Excel w firmie lub urzędzie?

Jak wykorzystać program Microsoft Excel w firmie lub urzędzie?
Znajomość i umiejętność korzystania z pakietu Microsoft Office to ważna cecha, którą w swoich CV dość powszechnie wpisują aplikujący na najróżniejsze stanowiska kandydaci. Nic dziwnego - to ceniona przez pracodawców umiejętność, która znajduje zastosowanie w ich późniejszej pracy. Jak wykorzystać w firmie lub urzędzie pakiet Microsoft, a konkretnie Miosoft Excel?

Pakiet Microsoft to zestaw narzędzi, bez których ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie niejednej firmy czy urzędu. Rokrocznie aktualizowany, oferuje coraz więcej możliwości i jeszcze więcej narzędzi do sprawnego zarządzania dokumentacją, korespondencją, ofertami handlowymi i innymi.

Tymczasem, wiele osób deklarujących znajomość pakietu MS Office, nie wykorzystuje w pełni jego potencjału. Wiedza zdobyta wiele lat temu na lekcji informatyki okazuje się tutaj raczej niewystarczająca. Dlatego bardzo często konieczne jest dodatkowe przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi niektórych programów, dzięki czemu ich praca może być bardziej efektywna.

Sprawdź naszą ofertę szkoleniową, która pozwoli Twoim pracownikom lepiej korzystać z aplikacji MS Excel.

Do czego przydaje się znajomość Microsoft Excel w firmie lub urzędzie?

Tak naprawdę duża część firmowej czy urzędowej dokumentacji powstaje właśnie w Excelu. Najistotniejsze w arkuszu kalkulacyjnym Excela są funkcje, za pomocą których program automatycznie przetwarza wprowadzane do niego dane. Na podstawie danych mogą być tworzone różnego rodzaju symulacje, w tym na przykład symulacje sprzedaży. Co więcej, zgromadzone w Excelu dane można dodatkowo wizualizować, prezentując je w postaci wykresów.

Jak umiejętnie wykorzystać Microsoft Excel w firmie lub urzędzie? Excel pozwala przede wszystkim zautomatyzować wszelkiego rodzaju prace biurowe: planowanie, księgowość, sprawozdawczość itd. Jeśli tylko posiadamy odpowiednio wykwalifikowanych w tym zakresie pracowników, stworzenie takiej dokumentacji powinno być proste, szybkie i bezproblemowe.

Jeśli natomiast nasi pracownicy nie posiadają odpowiedniej wiedzy, pozostaje nam albo zainwestować w specjalistyczne szkolenie MS Excel, albo zapłacić za przygotowanie profesjonalnych dokumentów zewnętrznej firmie.

Przeszkolony pracownik będzie umiał importować w poprawny sposób dane z różnych źródeł zewnętrznych, wykaże znajomość funkcji finansowych, funkcji tekstowych, funkcji dotyczących baz danych i będzie umiał poprawnie je wykorzystywać. Dzięki szkoleniu, nabędzie też umiejętność prawidłowego formatowania oraz pozna sposoby prezentacji danych.

Dobrze wykorzystany Excel z pewnością usprawni pracę w firmie lub urzędzie - ułatwi przygotowywanie szablonów faktur, bazy kontaktów, rozliczanie kosztów firmowych pojazdów oraz wiele innych czynności.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł