Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak rozliczać projekty unijne, by uniknąć błędów?

Jak rozliczać projekty unijne, by uniknąć błędów?

Jak rozliczać projekty unijne, by uniknąć błędów?
Dotacja z Unii Europejskiej na rozwój przedsiębiorstwa, obiektów użyteczności publicznej lub rozpoczęcie własnej działalności? Dlaczego nie! Na samą myśl o takim sposobie dofinansowania, wielu młodych przedsiębiorców zaciera ręce, z entuzjazmem zabierając się za sporządzenie projektu unijnego. Jeśli nie uda się uzyskać dotacji, a tym samym pozyskać pieniędzy na realizację nowego przedsięwzięcia, pojawia się problem. Tymczasem… Równie dobrze pojawić może się on wtedy, kiedy takie dofinansowanie otrzymamy. Dlaczego?

Dlaczego rozliczanie projektów unijnych może być problematyczne?

Rozliczanie projektu unijnego to nie lada wyzwanie, szczególnie dla prawdziwego laika. Dość znacząco odbiega ono od sposobu prowadzenia codziennej działalności gospodarczej – wymaga bardzo dokładnego, skrupulatnego podejścia, przede wszystkim zaś doskonałej znajomości obowiązujących procedur. Jakiekolwiek od nich odstąpienia najprawdopodobniej uznane zostaną za błędy. Te w projektach unijnych w Nowej Perspektywie Finansowej są bardzo częste, jednak można ich uniknąć.

Dla wielu przedsiębiorców, problematyczne może okazać się już samo sporządzenie wniosku o dofinansowanie projektu. Nie mówiąc o całości niezbędnej dokumentacji, której stworzenie bardzo często kosztuje wiele nerwów. Tymczasem, realizacja i rozliczanie projektów dofinansowanych z Unii może być proste i przyjemne. Wystarczy, że całość podejmowanych działań zgodna jest z zapisami zawartymi we wniosku, umowie oraz harmonogramie rzeczowo-finansowym. Tu również może jednak pojawić się pewien problem – na ogół od złożenia wniosku do podpisania umowy mija trochę czasu, a wraz z nim zmieniają się przecież ceny, warunki oraz sytuacja gospodarcza...

Jak prawidłowo rozliczać projekty unijne?

Podstawowym celem rozliczenia projektu unijnego jest oczywiście udokumentowanie wykonanych zadań oraz poniesionych kosztów. Rozliczenie projektu jednoznaczne jest z przedstawieniem wniosków o płatność wraz z wymaganymi załącznikami. Jeżeli w ramach projektu dofinansowane zostały także wynagrodzenia pracowników, konieczne jest dostarczenie listy płac oraz potwierdzenia przelewów obowiązkowych składek do ZUS-u lub Urzędu Skarbowego.

Wciąż masz wątpliwości, a w Twojej głowie piętrzą się obawy o pomyślne rozliczenie projektu w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020? Możesz skorzystać ze specjalnej oferty szkoleniowej, skierowanej do pracowników administracji publicznej, księgowych, kierowników działów finansowo-księgowych, członków zespołów projektowych i innych osób odpowiedzialnych za realizację projektów unijnych. Dzięki szkoleniu dowiesz się, jakie są najczęściej popełniane w projektach unijnych błędy, co pozwoli Ci prawidłowo zrealizować oraz rozliczyć projekt. Nauczysz się też właściwej interpretacji przepisów oraz najważniejszych regulacji. Ofertę takiego szkolenia możesz sprawdzić tutaj:
https://www.szkolenia-semper.pl/szkolenia-unijne/rozliczanie-projektow-unijnychPolecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim