Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak optymalnie zarządzać produkcją? Na czym polega koncepcja Lean Management?

Jak optymalnie zarządzać produkcją? Na czym polega koncepcja Lean Management?

Jak optymalnie zarządzać produkcją? Na czym polega koncepcja Lean Management?
Jak mówią eksperci, nawet 20% działających obecnie na polskim rynku przedsiębiorstw może potrzebować głębokiej restrukturyzacji. Najczęstszym ich problemem jest nieumiejętność efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi oraz reagowania na zachodzące w przedsiębiorstwie zmiany. Technik wykorzystywanych do skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem jest wiele, jednak w ostatnim czasie na znaczeniu wyraźnie zyskuje koncepcja Lean Management. Na czym polega oraz dlaczego może okazać się niezbędna?

Trochę historii...

Lean Management (w skrócie: lean) to pomysł, który pojawił się po II wojnie światowej, a jego pionierem stał się znany na całym świecie japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor Corporation. W kolejnych latach rozwiązania te zaczęły być kopiowane przez kolejnych japońskich producentów. Czego dokładnie dotyczy koncepcja Lean Management? Na czym polega oraz w jaki sposób usprawnić może działanie przedsiębiorstwa?

Na czym polega ,,wyszczuplanie” organizacji?

Technikę Lean Management potocznie określa się jako ,,wyszczuplanie” organizacji. Polega ona na ciągłym obniżaniu kosztów oraz wprowadzaniu istotnych dla jej funkcjonowania zmian - w zakresie działalności, w strukturze majątku, sposobie organizacji, zarządzania personelem. Wszystko to doprowadzić ma do maksymalnego ograniczenia zbędnych działań, a tym samym zmniejszenia ilości wydatkowanych pieniędzy. Działania powinny zostać zredukowane do absolutnie niezbędnych – wszelkie czynności, które nie dodają produktowi wartości, powinny zostać wyeliminowane. Zgodnie z filozofią Lean każde działanie, które absorbuje zasoby i pochłania czas, a przy tym nie dodaje wartości produktom, jest marnotrawstwem.

Dlaczego Twoja firma może potrzebować zmian w zarządzaniu?

Dlaczego wdrożenie koncepcji Lean Management może okazać się niezbędne dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa? Każda firma, zakład, wraz ze swoim rozwojem zmienia także strukturę organizacyjną. Zwiększa się liczba pracowników, rozdrabniają kompetencje, często pogarsza się też jakość pracy, powstają problemy komunikacyjne. Właśnie wtedy konieczna jest poprawa systemu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym między innymi optymalizacja procesu produkcji.

Jak nauczyć się koncepcji Lean Management?

Dobrym pomysłem na zaznajomienie się z tematyką prezentowanej koncepcji jest udział w specjalnych warsztatach, które umożliwiają dokładne zapoznanie się z zasadami koncepcji oraz pozwalają poznać metody, dzięki którym zwiększona może zostać efektywność poszczególnych procesów. Takie warsztaty to przede wszystkim doskonała forma przygotowania do wdrożenia nowej koncepcji, pozwalająca wyeliminować wystąpienie ewentualnych błędów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego szkolenia. Kierujemy ją przede wszystkim do specjalistów oraz kadry zarządzającej, jednak również wszystkich tych, którzy chcą zdobyć potrzebne w tej dziedzinie kwalifikacje oraz zająć się w przyszłości wskazanym zagadnieniem. Dzięki szkoleniu nauczycie się między innymi jak zwiększyć produktywność bez wysokich nakładów finansowych, jak skracać czas przystosowania linii produkcyjnych do nowego asortymentu, jak zmniejszać czas przestojów i kosztów produkcji czy redukować błędy oraz wady produktów. Słowem – jak optymalnie zarządzać produkcją.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł