Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Dlaczego szkolenie z kierowania zespołem pomaga w efektywnym zarządzaniu firmą?

Dlaczego szkolenie z kierowania zespołem pomaga w efektywnym zarządzaniu firmą?

Dlaczego szkolenie z kierowania zespołem pomaga w efektywnym zarządzaniu firmą?
Żyjemy w czasach, w których pojęcia takie jak samodoskonalenie czy samorozwój, wyraźnie zyskują na znaczeniu. Warunki rynkowe stają się coraz trudniejsze - zarówno indywidualnym pracownikom, jak i firmom, coraz trudniej wyróżnić się na tle konkurencji. Nieustanne polepszanie własnych kompetencji, ale także praca nad umiejętnościami miękkimi, mogą okazać się zatem kluczem do sukcesu. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie przywództwo – czymże byłaby grupa nawet najlepiej wykształconych jednostek, bez umiejętności odpowiedniej kooperacji?

Praca, ale i współpraca

Wyobraź sobie choćby małą firmę – taką, która liczy, dla przykładu, 30 pracowników. Każdy z nich zajmuje określone stanowisko, każdy posiada też odpowiednie doświadczenie, wiedzę, a dzięki temu potrzebne kompetencje. Wprost ciężko byłoby znaleźć lepsze ich zastępstwo. A teraz spróbuj wyobrazić sobie, że każdy z tych pracowników codziennie rano przychodzi do pracy wyłącznie po to, by wykonać leżące w jego kompetencjach obowiązki. Bez jakiejkolwiek konsultacji z pozostałymi osobami, bez rozmów, bez potrzebnych ustaleń. Praca to nie to samo, co współpraca. A bez współpracy nie będzie dobrze prosperować żadna firma. Cele osiągane są wspólnymi siłami. Za pomocą wspólnych starań rodzą się też sukcesy, tworzą istotne osiągnięcia. 

Za głosem lidera

Same próby współpracy to jednak wciąż nie wszystko, co mogą zrobić pracownicy. Nie zawsze przecież układa się ona pomyślnie - mimo starań rodzą się problemy, nieporozumienia, pojawiają przeszkody. Aby móc skutecznie je pokonywać, potrzebny jest ktoś, kto będzie potrafił zaangażować zespół do współpracy oraz efektywnie go zmotywuje. Ktoś, kto porwie tłumy, a następnie będzie im przewodził. Dobry menedżer podejmie trafne decyzje oraz umiejętnie wydeleguje zadania. Osoba ta połączy w sobie wiele ważnych cech – będzie dobrym liderem, ale i strategiem, wykorzystującym wiedzę, doświadczenie oraz autorytet.

W stronę zmian

Taki obraz zarządzania firmą brzmi niemal doskonale – dobry zarządca oraz współpracujący ze sobą, motywowany nieustannie zespół, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo osiągania celów, sukcesów, a tym samym wymiernych korzyści dla całej firmy. Wraz z upływem czasu, wewnątrz firmy wiele jednak się zmienia – odpowiada za to między innymi rotacja pracowników, nowe projekty, wyzwania. Te wymuszają wręcz dostosowywanie się do nowych warunków. Ciągły rozwój jest nieunikniony – firmy muszą być elastyczne, by dopasowywać się do rynkowych zmian oraz panujących trendów. Liderzy muszą zaś planować i tworzyć wizję tego, co chcą osiągać, a następnie przekładać tę wizję na określone cele i zadania, które zostaną przypisane ich współpracownikom.

W trosce o nieustanny rozwój pracowników 

Aby umożliwić firmie skuteczny rozwój i zainicjować wprowadzanie potrzebnych zmian, kluczowe jest inwestowanie w rozwój menadżerów poprzez szkolenia zarządzania zespołem. Książki stanowią z pewnością inspirujące źródło wiedzy, ale przyswajanie ich wymaga czasu i refleksji. Dlatego szkolenia zarządzania zespołem są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dostarczają praktycznych umiejętności i narzędzi niezbędnych do skutecznego kierowania zespołem. Te interaktywne szkolenia umożliwiają szybkie przyswajanie wiedzy, eliminując konieczność samodzielnego porządkowania informacji. Dzięki nim menedżerowie zdobywają konkretne umiejętności i natychmiastowe zastosowanie praktycznych technik, co przyspiesza proces nauki i pozwala skutecznie rozwijać zarządzanie zespołem.

Profesjonalne szkolenia dla menedżerów

Jeszcze lepszym, przede wszystkim zaś bardziej przystępnym i wygodniejszym rozwiązaniem, jest udział w specjalnym szkoleniu. 2-dniowe warsztaty menedżerskie umożliwiają nie tylko pozyskanie wiedzy typowo teoretycznej, ale i pracy nad umiejętnościami praktycznymi - zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, opartą na aktywizacji uczestników szkolenia. Podczas warsztatów, pracują oni w małych grupach, prowadzą dyskusje na forum, wykonują ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, symulacje. Uczestnicy zdobywają potrzebną wiedzę poprzez doświadczenie, jakie daje im możliwość przećwiczenia niektórych sytuacji. Szczególnie ciekawe są zajęcia z użyciem kamery, podczas których mogą oni spojrzeć na siebie z innej perspektywy oraz zostać poddanymi konstruktywnej ocenie współuczestników. Nie brak też jednak miejsca na pracę indywidualną oraz mini wykłady.

Przedmiotem zajęć są zaś realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży, a także potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Dzięki takim metodom nauka staje się przyjemnością oraz szybko przynosi oczekiwane efekty. Szkolenie ma działanie motywujące, usprawnia pracę zespołu, a tym samym zwiększa efektywność całej organizacji. Co również istotne, udział w szkoleniu pozwala nabyć umiejętność dobierania odpowiedniego stylu kierowania do zespołu. To niezwykle ważne - od tego bowiem, w jaki sposób kierownik zarządza pracą podwładnych, zależy, czy grupa funkcjonuje prawidłowo oraz czy osiąga zamierzone efekty i cele. Koniecznie sprawdźcie ofertę takiego szkolenia - inwestycja w pracowników jest jednocześnie inwestycją w firmę.
https://www.szkolenia-semper.pl/component/trainings/details/kierowanie-zespolem-2-dniowe-warsztaty-menedzerskie-z-elementami-gry-strategicznej-i-symulacji-praktyczne-cwiczenia-przy-pomocy-kamery-video,232.html
 

 Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł