Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Gospodarka odpadami – zobacz, co się zmieniło w 2020 roku!

Gospodarka odpadami – zobacz, co się zmieniło w 2020 roku!

Gospodarka odpadami – zobacz, co się zmieniło w 2020 roku!

Jednym z narzędzi walki z nielegalnymi wysypiskami śmieci, które jednocześnie ma poprawić poziom recyklingu, jest funkcjonująca od niedawna Baza danych o produktach i odpadach oraz gospodarce odpadami. Jeżeli w związku z prowadzoną działalnością wytwarzasz odpady lub wprowadzasz na rynek produkty w opakowaniach, zyskałeś nowe obowiązki. Szkolenie gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie to sposób, aby poznać wprowadzone zmiany w przepisach i dowiedzieć się, z czym się one wiążą w praktyce.

Na czym polega gospodarka odpadami?

Termin „gospodarka odpadami” jest szeroki. Na czym polega gospodarka odpadami? W myśl obowiązujących aktów prawnych obejmuje ona wytwarzanie odpadów i gospodarowanie nimi (zbieranie, transport, magazynowanie, przetwarzanie, unieszkodliwianie). Współcześnie gospodarka odpadami to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją wszystkie kraje świata. Rosnąca z roku na rok liczba śmieci stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego względu potrzebne są mechanizmy, które wpłyną pozytywnie na realizację i kontrolę tego procesu.

W Polsce jednym z ważniejszych rozwiązań dotyczących odpadów, które zostało wprowadzone w ostatnich latach, jest rejestr Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). W pierwszej kolejności uruchomiony został Rejestr BDO. Jest to lista podmiotów, które:

  • wytwarzają odpady i mają obowiązek prowadzić ich ewidencję,

  • wprowadzają na rynek m.in. produkty w opakowaniach, opony lub sprzęt elektroniczny,

  • produkują opakowania.

Część firm jest do rejestru BDO wpisywana automatycznie, inne muszą złożyć wniosek. Dla wielu przedsiębiorców ustalenie, czy mają oni obowiązek wnioskować o wpis do BDO, stanowi źródło wątpliwości. Dodatkowo w 2020 r. miały miejsce liczne zmiany dotyczące gospodarowania odpadami – właśnie na nich koncentrują się organizowane przez nas szkolenia gospodarka odpadami.

Szkolenia gospodarka odpadami – regulacje prawne

Podstawowym aktem regulującym zagadnienie gospodarki odpadami jest ustawa o odpadach. To właśnie w niej można znaleźć odpowiedź na zadane już wyżej pytanie (na czym polega gospodarka odpadami?), a także listę obowiązków przedsiębiorców wytwarzających odpady.

Od 2020 r. na przedsiębiorców zostały nałożone nowe obowiązki w związku z uruchomieniem kolejnych modułów BDO, czyli ewidencji odpadów i sprawozdawczości. Z kolei rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19 spowodowało, że przedsiębiorcy dostali więcej czasu na przystosowanie się do nowych rozwiązań – stosowne zmiany znalazły się w ustawie określanej mianem tzw. tarczy antykryzysowej. To z kolei powoduje, że wielu przedsiębiorców jest zdezorientowanych.

Organizowane przez nas szkolenia gospodarka odpadami to doskonałe rozwiązanie, aby usystematyzować wiedzę. Poznaj nowe obowiązki podmiotów związane z gospodarką odpadami 2020 – elektroniczny rejestr BDO, ewidencja odpadów i sprawozdawczość. Sprawdź certyfikowane szkolenie online.

Dla kogo jest szkolenie gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie?

Szkolenia gospodarka odpadami dedykowane jest przede wszystkim przedsiębiorcom i pracownikom, którzy w firmie są odpowiedzialni za gospodarowanie odpadami. Z organizowanych przez nas szkoleń skorzystają także specjaliści, którzy w pracy zajmują się kwestiami ochrony środowiska i gospodarką odpadami. Tę drugą grupę osób zachęcamy do zapisania się na szkolenie Gospodarka odpadami w praktyce – Kompendium wiedzy. Certyfikowane szkolenie online, w czasie którego trenerzy prezentują zasady pracy w elektronicznym systemie BDO.

Oferowane przez nas szkolenie gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie pozwoli zrozumieć omawiane zagadnienia również tym osobom, które zastanawiają się, na czym polega gospodarka odpadami lub są zainteresowane tematem gospodarowania odpadami. Ponieważ trenerzy przekazują wiedzę w przystępny sposób, uczestnicy szkolenia nie będą mieli problemu z jej przyswojeniem i późniejszym wykorzystaniem w codziennej pracy.

Szkolenia gospodarka odpadami – szkolenia otwarte i zamknięte

Kursy i szkolenia gospodarka odpadami podsumowują dotychczasowe zmiany w prawie i pomagają kursantom uzupełnić już posiadaną wiedzę o obowiązki, które wejdą w życie w najbliższych miesiącach. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu mogą wybierać wśród zajęć otwartych i zamkniętych. Odbywają się one w różnych miastach Polski – przykładami mogą być Warszawa i Kraków.

Z tematyką gospodarowania odpadami zapoznać można się także w czasie szkoleń odbywających się na odległość. Certyfikowane szkolenia online pozwalają uzupełnić wiedzę w komfortowych warunkach – w biurze lub domu. Taki kurs odbywa się w czasie rzeczywistym, a wizerunki i dane osobowe osób biorących udział w szkoleniu online są należycie chronione. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych szkoleniach, przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa możesz zapoznać się z ich szczegółowymi programami.Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

26-27 października | Poznań, Wrocław lub Online
23-24 listopada | Warszawa, Kraków lub Online
07-08 grudnia | Poznań, Wrocław lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

25-27 października | Gdańsk, Kraków lub Online
27-29 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
06-08 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

30-31 października | Gdańsk, Kraków lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
04-05 grudnia | Poznań, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

23-24 października | Kraków, Poznań lub Online
20-21 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

26-27 października | Warszawa, Wrocław lub Online
27-28 listopada | Warszawa, Gdańsk lub Online
07-08 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

16-17 października | Warszawa lub Online
13-14 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
14-15 grudnia | Warszawa, Kraków lub Online

Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

19-20 października | Kraków. Gdańsk lub Online
16-17 listopada | Warszawa, Wrocław lub Online
11-12 grudnia | Wrocław, Gdańsk, Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł