Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Zapraszamy na praktyczne szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Zapraszamy na praktyczne szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Zapraszamy na praktyczne szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Organizowane przez nas 2-dniowe szkolenie warsztatowe z zakresu gospodarki odpadami odbywa się cyklicznie w największych miastach Polski. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę, że o ochronie środowiska naturalnego mówi się coraz więcej, a temat generowania i usuwania odpadów dotyczy każdego z nas. Czego dowiedzą się uczestnicy, którzy wezmą udział w naszym szkoleniu?

Aby skuteczniej chronić środowisko naturalne

Gospodarka odpadami to złożone zagadnienie, które często jest uważane za duże wyzwanie współczesnego świata. Nieustanny wzrost zaludnienia planety oraz dynamiczny rozwój technologiczny i gospodarczy wiążą się z generowaniem odpadów, które często są zagrożeniem dla biosfery. Zarówno od decyzji wydawanych przez ośrodki administracyjne, jak i wyborów podejmowanych przez każdego z nas zależy, czy unieszkodliwianie odpadów będzie odbywało się w sposób najmniej odczuwalny dla środowiska.

Oferowane przez nas szkolenie z gospodarki odpadami ma na celu przekazanie zainteresowanym wiedzy z zakresu gospodarki odpadami, czyli szeregiem procesów związanych z wytwarzaniem odpadów i gospodarowaniem nimi.

Do kogo jest skierowane szkolenie?

Gospodarka odpadami wpływa zarówno na stan środowiska naturalnego, jak i zdrowie człowieka. Ponieważ zagadnienie dotyczy każdego z nas, warsztaty mają charakter otwarty – do udziału zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym tematem i poszerzeniem swojej wiedzy. W szczególności jednak do udziału w szkoleniu zachęcamy osoby, które na co dzień mają do czynienia problematyką odpadów, czyli:

 • pracowników administracji publicznej,

 • pracowników przedsiębiorstw prywatnych,

 • specjalistów ds. ochrony środowiska,

 • specjalistów ds. gospodarki odpadami,

 • osoby zajmujące się kwestiami środowiskowymi oraz sporządzające sprawozdania środowiskowe.

Czego uczymy na szkoleniu z gospodarki odpadami?

Organizowane przez nas szkolenia z gospodarki odpadami są tak zaplanowane, aby po wdrożeniu w podstawy, przejść do zagadnień praktycznych. W czasie warsztatów zostaną zatem poruszone m.in. takie zagadnienia jak:

 • kwalifikowanie odpadów, grupowanie ich na odpady komunalne, przemysłowe i opakowaniowe;

 • prowadzenie ewidencji odpadów zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami;

 • wydawanie decyzji administracyjnych (np. zezwoleń na wytwarzanie i transport odpadów);

 • przeprowadzanie kontroli w firmach;

 • zasady dokonywania wpisów w rejestrach prowadzonych przez marszałków;

 • weryfikacja odbiorców odpadów.

Uczestnicy będą mieli także okazję zapoznać się ze zmianami w przepisach odnoszących się do gospodarki odpadami. Mowa choćby o gospodarowaniu odpadami komunalnymi według nowych zasad, a także zmianach w zakresie postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Jak przekazujemy wiedzę?

Opracowując plan szkolenia, stawiamy na merytorykę, ale nie zapominamy, że forma przekazywania wiedzy również ma znaczenie. Uczestnicy naszych kursów nie muszą obawiać się, że będą jedynie słuchać i notować – odchodzimy od szkoleń prowadzonych w ten sposób, na rzecz warsztatowego utrwalania wiadomości. Tak przekazywane informacje pozostają w pamięci uczestników znacznie dłużej.

Jak prowadzimy szkolenia? Aby były one efektywne, praca odbywa się w małych grupach. Stawiamy na ćwiczenia i analizę wybranych przypadków. Podczas zajęć korzystamy również z prezentacji multimedialnych, a w planie zajęć są przewidziane panele dyskusyjne.

Jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu gospodarki odpadami? Zapraszamy na kompleksowe szkolenie z tego tematu.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

17-19 kwietnia | Wrocław i Online
24-26 maja | Warszawa i Online
05-07 czerwca Wrocław i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
12-13 czerwca Gdańsk i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
12-13 czerwca | Poznań i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł