Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog „Każdy dzień jest ciekawy, ponieważ mogę przyswajać nowe umiejętności i sprawdzać się w różnych sytuacjach (...)"

„Każdy dzień jest ciekawy, ponieważ mogę przyswajać nowe umiejętności i sprawdzać się w różnych sytuacjach (...)"

„Każdy dzień jest ciekawy, ponieważ mogę przyswajać nowe umiejętności i sprawdzać się w różnych sytuacjach (...)"
W tym miesiącu rozmawiamy z Panią Magdaleną Bienias – managerem działu szkoleń otwartych w Centrum Szkoleniowym Semper. Praca Pani Magdaleny jest niezwykle zróżnicowana i bogata w dynamiczne zwroty akcji, o czym chętnie nam opowiedziała.
 

W jaki sposób trafiła Pani do branży szkoleniowej?

- Do branży szkoleniowej trafiłam dzięki chęci zmiany swojej drogi zawodowej. Po niespełna dwóch latach w branży finansowej doszłam do wniosku, że czas na zmianę. Tak oto zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do Centrum Semper. Chęć rozwoju i otwartość na nowe wyzwania sprawiły, że wykonuję teraz pracę, która daje mi dużą satysfakcję.

Czy szkolenia otwarte, które Pani organizuje, różnią się znacznie od szkoleń zamkniętych?

- Z mojego punktu widzenia szkolenia otwarte zdecydowanie różnią się od szkoleń zamkniętych. Główną różnicą jest profil klienta. W przypadku szkoleń dedykowanych klienci dokładnie wiedzą, czego poszukują, natomiast przy szkoleniach otwartych często zdarza się, że klient potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniego tematu.

Czym oprócz prowadzenia szkoleń, zajmuje się Pani w SEMPER?

- Zakres moich obowiązków jest dość szeroki, co sprawia, że każdy dzień przynosi kolejne wyzwania. Zajmuję się utrzymywaniem kontaktów ze stałymi klientami oraz budowaniem więzi z nowymi. Współpracuję również z portalami szkoleniowymi i jestem odpowiedzialna za bieżącą obsługę klientów. W międzyczasie gaszę razem z resztą zespołu niespodziewane”pożary”.

Jakie momenty w pracy zawodowej uznaje Pani za najciekawsze?

- Każdy dzień jest ciekawy, ponieważ mogę przyswajać nowe umiejętności i sprawdzać się w różnych sytuacjach, które mają miejsce podczas organizacji szkoleń i kontaktów z klientami.

Kto bierze udział w szkoleniach otwartych?

- Ciężko mi jednoznacznie zdefiniować profil uczestnika szkolenia otwartego. Jak w każdej branży klient jest inny, na swój sposób indywidualny. Czasem jest to mama dwójki dzieci, która chce nabyć nowe umiejętności, a czasem prezes zarządu, chcący podwyższyć swoje kwalifikacje, by lepiej zarządzać ludźmi. Zdarza się też pani z urzędu, której zostały przydzielone nowe obowiązki i chce je wykonywać należycie. Powracając do poprzedniego pytania, najciekawsze jest to, że każdy z naszych klientów ma swoją unikalną historię.

Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w branży szkoleniowej?

- Uważam, że najważniejszą cechą jest chęć rozwoju własnych umiejętności, skrupulatność oraz zamiłowanie do pracy z ludźmi.

Co daje Pani największą satysfakcję w pracy?

- Największą satysfakcję odczuwam, gdy widzę, że moje działania oraz kontakty z klientami przynoszą rezultaty. Każda pozytywna ankieta ewaluacyjna napawa mnie dumą nie tylko ze względu na wykonaną przeze mnie pracę, ale na wysiłki całego zespołu. Zadowolony klient zawsze jest źródłem satysfakcji.

Jak wyglądają Pani najbliższe plany zawodowe?

- Plany zawodowe wiążę z branżą szkoleniową. Obecnie studiuję inżynierię budowlaną i chciałabym pewnego dnia stanąć na sali szkoleniowej jako trener. Myślę jednak, że nastąpi to dopiero za kilkanaście lat.


Polecane artykuły

Negocjacje win-win – charakterystyka, metody i zalety

Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorców nie tylko elastyczności, ale również umiejętności komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu często okazują się negocjacje win-win, które skupiają...
Pomoc de minimis – co to jest i komu przysługuje?

Pomoc de minimis stanowi specjalny rodzaj dofinansowania publicznego w Unii Europejskiej, dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw, które nie chcą zakłócać konkurencji wewnątrzwspólnotowej....
Metodyki zarządzania projektem – rodzaje i najważniejsze różnice

Firmy dostrzegające potencjał drzemiący we właściwym zarządzaniu realizowanymi przedsięwzięciami mają do wyboru różne metody zarządzania projektami. Które metodyki zarządzania projektem...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

24-26 kwietnia | Warszawa, Gdańsk lub Online
20-22 maja | Kraków, Poznań lub Online
10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

25-26 kwietnia | Wrocław lub Online
23-24 maja | Warszawa, Gdańsk lub Online
13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

22-23 kwietnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

29-30 kwietnia | Kraków lub Online
27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 kwietnia | Warszawa lub Online
27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

18-19 kwietnia | Gdańsk lub Online
20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł