Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Dlaczego warto motywować pracowników szkoleniami?

Dlaczego warto motywować pracowników szkoleniami?

Dlaczego warto motywować pracowników szkoleniami?

Z badan dotyczących efektywności działań pracowników jasno wynika, że duża część zatrudnionych nie angażuje się w wykonywanie swoich obowiązków w takim stopniu, w jakim oczekują tego od nich pracodawcy. Co więc zrobić, by zmienić nastawienie pracowników? Dobrym pomysłem jest motywacja poprzez szkolenia.

Pieniądze to nie wszystko

Wbrew obiegowej opinii, pieniądze nie zawsze są najlepszym środkiem motywującym. Oczywiście każdy pracownik doceni tego typu gest, ale jego motywacja wzrośnie tylko na krótki czas. Wynika to z tego, że jednorazowa gratyfikacja na dłuższą metę nie zmieni niczego w jego życiu. Sukcesem nie jest podarowanie ryby. Musisz dać wędkę, która pomoże więcej zarabiać, dzięki wysokim kwalifikacjom. Wielu pracowników wskazuje rozbudowane programy szkoleń, jako bardzo waży benefit, który zachęca do pracy w danej firmie.

Pewność siebie na wagę złota

Często można spotkać się z sytuacją, gdy młoda osoba trafia do firmy i deklaruje, że jej celem nie jest szybki awans na stanowisko kierownicze. Częściej bardziej interesujące jest zdobycie cennego doświadczenia, które pomoże rozwijać karierę zawodową w świadomy sposób. Ludzie chcą poszerzać swoje horyzonty i dowiadywać się więcej o dziedzinie, w obrębie której pracują. Oprócz oczywistego rozwoju zawodowego, zyskują jeszcze jedną, niezwykle ważną rzecz – pewność siebie. Ich praca jest wydajniejsza, a oni sami pewniejsi w swoich działaniach. To z kolei wpływa na motywację i ogólne zadowolenie z życia zawodowego.

W jakie szkolenia warto inwestować?

Każde poszerzające wiedzę szkolenia są dobre, ale warto też zaproponować pracownikom zajęcia z zarządzania czasem oraz sposobów na utrzymanie efektywności w pracy. Wybierając szkolenia, pamiętaj, że rozwój umiejętności twardych i miękkich jest tak samo ważny. Spraw, by Twoi pracownicy byli coraz lepsi merytorycznie, ale też zdobywali narzędzia do ulepszania swojego podejścia do pracy.

Zadbaj o kadrę menadżerską

Duży wpływ na to, jak przedstawia się motywacja Twoich pracowników, ma sposób, w jaki są zarządzani. Kompetentny menadżer z dobrym podejściem do ludzi, to człowiek na wagę złota. Dlatego dobrze jest, gdy organizujesz dla swojej kadry kierowniczej zajęcia z motywowania oraz wpływania na pracowników. Pamiętaj, że to kierownicy w dużej mierze kreują atmosferę panującą w Twojej firmie.

Stwórz lojalny i oddany pracy zespół

Jak widzisz, rozwój Twoich pracowników to bardzo ważny element, który wpływa na jakość działania całej firmy. Korzystaj ze szkoleń jako czynnika motywacyjnego i spraw, by zatrudnione osoby identyfikowały się z miejscem, w którym pracują. Sprawdź naszą ofertę szkoleń i wybierz coś, co może zainteresować Twoich pracowników i podnieść ich motywację do pracy.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

17-19 kwietnia | Wrocław i Online
24-26 maja | Warszawa i Online
05-07 czerwca Wrocław i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
12-13 czerwca Gdańsk i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
12-13 czerwca | Poznań i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł