Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog „Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

„Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

„Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

W najnowszym wywiadzie Małgorzata Niemiec - nasza ekspertka szkoleń z zakresu zamówień publicznych opowie o tym, jak zaczęła przygodę ze szkoleniami, co lubi w swojej pracy i jakie napotyka w niej problemy. Dowiemy się również, co powinien robić zawodowy trener, by jego szkolenia przyciągały tłumy.

Dlaczego zdecydowała się Pani na prowadzenie szkoleń?

- Zajmuję się zamówieniami publicznymi od wielu lat, przede wszystkim jako praktyk. Przeprowadzałam różne postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Orzekałam w sprawach odwoławczych, kontrolowałam oraz przeprowadzałam audyty przetargów. Znam zatem problematykę zamówień publicznych od strony Zamawiającego, Wykonawcy, Kontrolujących i Zarządzających. Dzięki temu mogę i chcę dzielić się z uczestnikami szkoleń praktyczną wiedzą, bardzo potrzebną przy udzielaniu zamówień publicznych. Pragnę przekazać cenne i przydatne doświadczenia dla obu stron postępowania. W pełnej prawnych i praktycznych problemów sferze przetargów publicznych jest ciągle dużo do zrobienia. Właśnie dlatego uważam swoją pracę za bardzo potrzebną.

Proszę opowiedzieć, jak to się wszystko zaczęło?

- Kilkanaście lat temu pierwszy wykład dla kilkuset osób w Warszawie. Temat dotyczył wdrażania audytu w administracji powiatowej na zlecenie Związku Powiatów Polskich. Zmagałam się z ogromną tremą, bo nie miałam wtedy przecież żadnego doświadczenia trenerskiego, a tu od razu tak liczne audytorium. Ostatecznie dostałam duże brawa, więc chyba poszło mi nie najgorzej. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda trenerska.

Do kogo kierowane są Pani szkolenia?

- Przede wszystkim do tzw. strony postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Są to Zamawiający, Wykonawcy, Kontrolujący, Audytorzy, Zarządzający systemem zamówień publicznych w jednostkach oraz wszyscy zainteresowani sposobem realizacji przetargów publicznych na podstawie ustawy Pzp.

Czego mogą nauczyć się uczestnicy Pani szkoleń?

- Moi Słuchacze mogą uzyskać gruntowną wiedzę na temat realizacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, pozyskać praktyczne umiejętności oraz przydatne wskazówki poparte moim doświadczeniem. Ze szkoleń skorzystają wszystkie strony postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Co jest największym wyzwaniem w pracy szkoleniowca?

- Największym wyzwaniem jest przekazywanie wskazówek, jak rozumieć i stosować przepisy Pzp., co do interpretacji, których wątpliwości lub rozbieżne zdania mają czasem najważniejsze instytucje opiniujące, takie jak UZP lub Krajowa Izba Odwoławcza.

Co lubi Pani w prowadzeniu szkoleń?

- Lubię bezpośredni kontakt ze Słuchaczem, rozwiązywanie w trakcie szkolenia trudnych problemów proceduralnych. Lubię też poznawanie ciekawych spraw, opinii i poglądów Słuchaczy, które zawsze bardzo sobie cenię.

Z jakim problemem najczęściej spotyka się Pani w swojej pracy?

- Nie identyfikuję powtarzających się problemów pracy. Przy odrobinie dobrej woli zawsze można znaleźć rozwiązanie i pokonać lub minimalizować wszelkie przeszkody.

Jaki jest klucz do przeprowadzenia dobrego szkolenia?

- Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski. Ponadto, w mojej specjalizacji nie można być tylko trenerem. Należy równolegle praktykować w zamówieniach i to najlepiej ze strony Wykonawcy oraz Zamawiającego. Ja, ze względu na swoje kwalifikacje, mam możliwość realizacji zleceń z audytu i kontroli zamówień publicznych. Często też reprezentuję strony przed Krajową Izbą Odwoławczą. Ponieważ sama orzekałam w sprawach odwołań, mam w tym zakresie duże doświadczenie, co także ma wpływ na jakość mojej pracy. Uważam, że ważne jest zachowanie proporcji pomiędzy przekazywaniem wiedzy a praktyką w obrębie danej dziedziny. Najistotniejsze jednak jest przede wszystkim to, by po prostu lubić swoją pracę.Polecane artykuły

Jak rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Rozwój umiejętności zawodowych jest niezwykle istotny dla osiągnięcia sukcesu. Współczesny świat biznesu zmienia się bardzo dynamicznie, a nowe technologie sprawiają, że poszerzanie...
Jak skutecznie zarządzać zespołem?

Właściwe zarządzanie zespołami projektowymi ma ogromne znaczenie dla działalności każdej firmy. Odpowiednie podejście do tego zagadnienia może w bezpośredni sposób przełożyć się na...
Techniki negocjacyjne i osiąganie kompromisu

Negocjacje stanowią integralną część działalności biznesowej, umożliwiając osiąganie porozumień, zawieranie umów oraz rozwiązywanie konfliktów. Jednakże ich odpowiednie prowadzenie...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 czerwca | Warszawa, Wrocław lub Online
08-10 lipca | Poznań, Kraków lub Online
28-30 sierpnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

13-14 czerwca | Kraków, Poznań lub Online
01-02 lipca | Warszawa, Wrocław lub Online
26-27 sierpnia | Gdańsk, Poznań lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

27-28 maja | Warszawa, Kraków lub Online
17-18 czerwca | Gdańsk, Poznań lub Online
11-12 lipca | Warszawa, Kraków lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

27-28 maja | Warszawa lub Online
17-18 czerwca | Wrocław lub Online
08-09 lipca | Gdańsk lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

27-28 maja | Kraków lub Online
17-18 czerwca | Poznań, Wrocław lub Online
04-05 lipca | Gdańsk, Warszawa lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

11 czerwca do 14 czerwca 2024 | Zakopane lub Online
27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

20-21 maja | Kraków lub Online
24-25 czerwca | Warszawa lub Online
11-12 lipca | Poznań lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł