Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Blog „Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

„Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

„Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski”

W najnowszym wywiadzie Małgorzata Niemiec - nasza ekspertka szkoleń z zakresu zamówień publicznych opowie o tym, jak zaczęła przygodę ze szkoleniami, co lubi w swojej pracy i jakie napotyka w niej problemy. Dowiemy się również, co powinien robić zawodowy trener, by jego szkolenia przyciągały tłumy.

Dlaczego zdecydowała się Pani na prowadzenie szkoleń?

- Zajmuję się zamówieniami publicznymi od wielu lat, przede wszystkim jako praktyk. Przeprowadzałam różne postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Orzekałam w sprawach odwoławczych, kontrolowałam oraz przeprowadzałam audyty przetargów. Znam zatem problematykę zamówień publicznych od strony Zamawiającego, Wykonawcy, Kontrolujących i Zarządzających. Dzięki temu mogę i chcę dzielić się z uczestnikami szkoleń praktyczną wiedzą, bardzo potrzebną przy udzielaniu zamówień publicznych. Pragnę przekazać cenne i przydatne doświadczenia dla obu stron postępowania. W pełnej prawnych i praktycznych problemów sferze przetargów publicznych jest ciągle dużo do zrobienia. Właśnie dlatego uważam swoją pracę za bardzo potrzebną.

Proszę opowiedzieć, jak to się wszystko zaczęło?

- Kilkanaście lat temu pierwszy wykład dla kilkuset osób w Warszawie. Temat dotyczył wdrażania audytu w administracji powiatowej na zlecenie Związku Powiatów Polskich. Zmagałam się z ogromną tremą, bo nie miałam wtedy przecież żadnego doświadczenia trenerskiego, a tu od razu tak liczne audytorium. Ostatecznie dostałam duże brawa, więc chyba poszło mi nie najgorzej. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda trenerska.

Do kogo kierowane są Pani szkolenia?

- Przede wszystkim do tzw. strony postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Są to Zamawiający, Wykonawcy, Kontrolujący, Audytorzy, Zarządzający systemem zamówień publicznych w jednostkach oraz wszyscy zainteresowani sposobem realizacji przetargów publicznych na podstawie ustawy Pzp.

Czego mogą nauczyć się uczestnicy Pani szkoleń?

- Moi Słuchacze mogą uzyskać gruntowną wiedzę na temat realizacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, pozyskać praktyczne umiejętności oraz przydatne wskazówki poparte moim doświadczeniem. Ze szkoleń skorzystają wszystkie strony postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Co jest największym wyzwaniem w pracy szkoleniowca?

- Największym wyzwaniem jest przekazywanie wskazówek, jak rozumieć i stosować przepisy Pzp., co do interpretacji, których wątpliwości lub rozbieżne zdania mają czasem najważniejsze instytucje opiniujące, takie jak UZP lub Krajowa Izba Odwoławcza.

Co lubi Pani w prowadzeniu szkoleń?

- Lubię bezpośredni kontakt ze Słuchaczem, rozwiązywanie w trakcie szkolenia trudnych problemów proceduralnych. Lubię też poznawanie ciekawych spraw, opinii i poglądów Słuchaczy, które zawsze bardzo sobie cenię.

Z jakim problemem najczęściej spotyka się Pani w swojej pracy?

- Nie identyfikuję powtarzających się problemów pracy. Przy odrobinie dobrej woli zawsze można znaleźć rozwiązanie i pokonać lub minimalizować wszelkie przeszkody.

Jaki jest klucz do przeprowadzenia dobrego szkolenia?

- Trzeba nieustannie pracować nad sobą, monitorować bardzo starannie swój rozwój, podnosić kwalifikacje, poziom wiedzy i warsztat trenerski. Ponadto, w mojej specjalizacji nie można być tylko trenerem. Należy równolegle praktykować w zamówieniach i to najlepiej ze strony Wykonawcy oraz Zamawiającego. Ja, ze względu na swoje kwalifikacje, mam możliwość realizacji zleceń z audytu i kontroli zamówień publicznych. Często też reprezentuję strony przed Krajową Izbą Odwoławczą. Ponieważ sama orzekałam w sprawach odwołań, mam w tym zakresie duże doświadczenie, co także ma wpływ na jakość mojej pracy. Uważam, że ważne jest zachowanie proporcji pomiędzy przekazywaniem wiedzy a praktyką w obrębie danej dziedziny. Najistotniejsze jednak jest przede wszystkim to, by po prostu lubić swoją pracę.Polecane artykuły

Czego dotyczy instrukcja kancelaryjna? Weź udział w szkoleniu!

Do obowiązków urzędników należy rozpatrywanie wniosków, odpowiadanie na korespondencję przychodzącą i wydawanie rozmaitych zaświadczeń. Praca z dokumentami oraz ich obieg odbywa się na...
Szkolenia stacjonarne w czasie pandemii – wracamy do Was!

Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces cyfryzacji branży edukacyjnej – również w naszej ofercie pojawiły się szkolenia online. Jednak po miesiącach prowadzenia szkoleń na odległość...
Co zrobić, by zostać księgową?

Chcesz w przyszłości pracować na stanowisku księgowej? Brak kierunkowego wykształcenia wcale nie przekreśla Twojej szansy na dobrą i ciekawą pracę. Sprawdź, na czym polega księgowość i...
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim