Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Artykuły W jaki sposób radzić sobie z wypaleniem zawodowym przedstawicieli handlowych?

W jaki sposób radzić sobie z wypaleniem zawodowym przedstawicieli handlowych?

W jaki sposób radzić sobie z wypaleniem zawodowym przedstawicieli handlowych?

W wielu przedsiębiorstwach ważnym narzędziem do pozyskiwania klientów jest dział sprzedaży, w którego strukturach działają przedstawiciele handlowi. Jednocześnie na tych stanowiskach panuje bardzo duża rotacja. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zawód handlowca wiąże się z nieustającym stresem i często rywalizacją. Przedstawiciel musi liczyć się z dużą presją ze strony pracodawcy i klienta. Musi jednocześnie realizować restrykcyjne plany sprzedażowe, oraz spełniać oczekiwania wymagających klientów. W handlu od zawsze panowała duża konkurencja, jednak ostatnie lata sprzyjały przesyceniu rynków i powstawaniu konkurencji. Przedstawiciel handlowy musi o klienta walczyć, jego broń to atrakcyjne oferty ale i umiejętności interpersonalne. Niekiedy adepci sztuki sprzedaży nie radzą sobie ze stawianymi przed nimi oczekiwaniami. Wiele czynników nakłada się na to, że nie potrafią pozyskać nowych klientów, i tym samym realizować planów sprzedażowych firmy.

Wraz z brakiem efektywności w pracy, pracownik zaczyna się „wypalać”. Presja, współzawodnictwo, zła atmosfera w pracy, sprzyja syndromowi wypalenia zawodowego. Osoba dotknięta tym problemem nie dostrzega u siebie predyspozycji do pracy w zawodzie, jest zniechęcona nieudanymi próbami sprzedaży, nie czuje się zmotywowana do poprawy wyników.

Handlowiec który dostrzegł u siebie objawy wypalenia zawodowego, nie jest jednak na stracone pozycji. Walkę o efektywność i czerpanie przyjemności z pracy, może toczyć indywidualnie, lub z pomocą zatrudniającej go firmy. Korporacja powinna zadbać o odpowiednie szkolenia dla swoich pracowników. Profesjonalne przygotowanie do pracy przedstawiciela handlowego to nie tylko forma walki z wypaleniem, ale i jego profilaktyka. Zajęcia z wykwalifikowaną kadrą sprawią, że pracownicy poznają skuteczne techniki sprzedaży oraz nauczą się prezentować sprzedawane usługi, co pozytywnie wpłynie na efektywność ich pracy. Popularną metodą walki i przeciwdziałania wypalenia zawodowego, są również grupowe warsztaty na temat technik walki ze stresem. Pracodawca może również pomóc pracownikom motywując ich odpowiednim wynagrodzeniem, czy np. wyjazdami. Wyjazdy grup sprzedażowych to doskonała forma zarówno motywacji, jak i integracji, która wpłynie na poprawę komfortu pracy w firmie.

Mnogość sposobów na poprawę jakości pracy sprawiają, że wypalenie zawodowe nie wydaje się być znaczącym problemem. Niestety wszechobecny kryzys i problemy finansowe powodują, że nie każda firma inwestuje w rozwój swoich pracowników.

autor: A.Olewnik, ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPERSpecjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim