Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Artykuły Wykorzystanie gier symulacyjnych w szkoleniach.

Wykorzystanie gier symulacyjnych w szkoleniach.

Wykorzystanie gier symulacyjnych w szkoleniach.

Czasy, w których Uczestników szkolono za pomocą wykładów, na szczęście dawno odeszły do lamusa. Dziś niezbędne jest świeże spojrzenie. Pracodawcy chętnie korzystają ze szkoleń dla swoich pracowników, ale warunek jest jeden – mają one przynosić rezultaty nie tylko za tydzień, miesiąc, pół roku… Efekty muszą być także widoczne tu i teraz. Ludzie nie szkolą się „na później” czy „na wszelki wypadek”, ich czas jest zbyt cenny i my to doskonale rozumiemy. Dlatego wiedzę przekazujemy w taki sposób, by przede wszystkim była użyteczna. Nie męczymy nudnymi regułami i definicjami, lecz pokazujemy, jak konkretną wiedzę przełożyć na codzienną pracę, czyli wykorzystać ją w praktyce.

Jedną z wykorzystywanych przez nas metod szkoleniowych są gry symulacyjne. Jest to bardzo skuteczna metoda, popularna na całym świecie. Nie bez powodu! Jak łatwo się domyślić gry symulacyjne nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi metodami kształcenia, kiedy trener jest wykładowcą, a uczestnicy biernymi słuchaczami. Te ogromne emocje, które towarzyszą uczestnikom naszych szkoleń podczas gier (warto to zobaczyć na własne oczy!) to coś, co przypomina raczej dziecięcą zabawę. Człowiek w ten sposób najłatwiej przyswaja wiedzę, dlatego też wspomniana metoda jest bardzo skuteczna.

Na czym to polega? Gra symulacyjna nierozerwalnie wiąże się z jakąś fabułą – uczestnicy posiadają common knowledge, czyli ogólną wiedzę o środowisku, w którym toczy się gra. Jest im ono dobrze znane, bo zawsze ma wiele wspólnego z ich miejscem pracy. Ta metoda szkoleniowa świetnie rozwija umiejętności praktyczne, które w codziennej pracy są najbardziej potrzebne. Osoby, które odpowiedzialne są za opracowanie gry dla grupy szkoleniowej, wykorzystują oczywiście takie sytuacje, których prawdopodobieństwo wystąpienia w codziennej pracy jest bardzo wysokie. Jest to bardzo popularna forma i zarazem ciesząca się sporym powodzeniem. Uczestnicy naszych szkoleń bardzo często mówią, że łatwiej im przypomnieć sobie zabawną sytuację z zajęć niż fragment długiego wykładu.

Gry symulacyjne przynoszą wiele korzyści. Oto najważniejsze spośród nich:

- pojawia się możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w praktyce;

- uczestnik otrzymuje pewien model postępowania, dzięki któremu łatwiej odnaleźć mu się nawet w trudnej, niecodziennej sytuacji;

- zwiększa się atrakcyjność szkolenia;

- gry dostarczają nie tylko wiedzy, ale także rozrywki;

- symulacje integrują grupę, ponieważ aktywizują i angażują wszystkich uczestników;

- gry mają luźną, zabawową formę, dają możliwość sprawdzenia samego siebie, zanim wprowadzimy w życie wiedzę zdobytą podczas szkolenia.

Czy warto skorzystać z możliwości nauki za pomocą gier symulacyjnych? Oczywiście, że tak. Podczas takiej gry nic nie dzieje się naprawdę, nasze zachowanie nie jest obarczone konsekwencjami. Można zatem szukać właściwych rozwiązań, nasze błędy są korygowane w przyjazny sposób. Jednocześnie gra nie jest oderwana od rzeczywistości. Dotyczy czegoś, z czym prawdopodobnie będziemy musieli się zmierzyć. Wówczas będzie nam łatwiej, bo będziemy już wiedzieć, jak należy postąpić. Nauka na własnych błędach jest bardzo efektywna.

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas szkoleniach, podczas których wykorzystujemy gry symulacyjne oraz inne aktywizujące formy:
KALENDARZ SZKOLEŃ OTWARTYCH


[red. A. Jelonek]
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł