Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Artykuły Kim właściwie jest project manager?

Kim właściwie jest project manager?

Kim właściwie jest project manager?
Porzucając angielską terminologię powiemy po prostu kierownik lub zarządzający projektem. Najkrócej rzecz ujmując to specjalista wszelkiej dziedziny, odpowiedzialny za nadzorowanie wyznaczonych projektów w firmie. By lepiej zobrazować rolę project managera na myśl przychodzi stwierdzenie „serce i mózg projektu”. Sprawne poprowadzenie od początku do końca kluczowych dla organizacji projektów, nieprzekroczenie deadlinu – to zaledwie niewielka część obowiązków ciążących na kierowniku projektu.

Project management to dziedzina która jeszcze kilka lat temu niewielu mówiła cokolwiek. Dzisiaj natomiast większość firm (szczególnie z branży B2B) nie byłoby w stanie skutecznie funkcjonować bez posiadania w swoich szeregach profesjonalnych project managerów.

Gdy spytamy byłych lub obecnych project managerów to często spotkamy się z odpowiedzią, że to coś więcej niż zawód. Są i też tacy, którzy nie wahają się porównać swojego zajęcia z pracą nauczyciela, lekarza, strażaka czy policjanta. Praca project managera nie zaczyna się o 8 i nie kończy o 16. Zajęcie to wymaga zaangażowania wszystkich swoich sił, sprawna i terminowa realizacja projektu wymaga bowiem interwencji w krytycznych momentach, szybkie znalezienie i naprawienie problemu.

Skuteczny project manager powinien odznaczać się doskonale rozwiniętymi zdolnościami komunikacji międzyludzkiej. Niemniej ważna jest umiejętność skompletowania dobrze dobranego zespołu projektowego oraz sprawowania funkcji lidera tego zespołu. Wykorzystując całą swoją wiedzę i doświadczenie musi wykorzystywać w sposób maksymalny możliwości zespołu pracowniczego i organizacji, umiejętnie rozporządzając czasem swoim i podwładnych. Podczas realizacji projektu dochodzi często do konfliktów, scysji czy nieporozumień. W takich sytuacjach wkracza project manager – gasi „pożar” lub w zależności od sytuacji danych konflikt twórczo wykorzystuje i egzekwuje u podwładnych kontynuację działań.

Pomóc w uzyskaniu wyżej opisanych kompetencji profesjonalnego menedżera może szkolenie Kompendium Project Managera - Zintegrowane zarządzanie projektami. 5-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem, proponowane przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER.

Co jeszcze przewidują założenia szkolenia?
Program warsztatów został stworzony z myślą o osobach chcących zdobyć kompleksową wiedzę w zakresie skutecznego organizowania i zarządzania projektami. Cel, jaki przyświeca szkoleniu to zapoznanie uczestników z metodami i technikami skutecznego zarządzania projektami stanowiącymi najlepszy sprawdzian efektywności wykorzystania zasobów, ograniczeń i osiągnięcia zakładanych rezultatów. Trener będzie omawiał zintegrowane podejście do zarządzania projektem czerpiąc inspirację z takich metodyk jak: PMBoK, PRINCE2, AGILE, SCRUM m.in. przy wykorzystaniu: techniki analizy ścieżki krytycznej, techniki opartej na produktach, analizy powiązań logicznych między działaniami, zdarzeniami lub decyzjami.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi szkolenia: PROGRAM SZKOLENIA

[red. Michał Piszczyk]


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim