Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Artykuły Menedżer jako Coach

Menedżer jako Coach

Menedżer jako Coach


Coaching – co to takiego?

Coaching to proces doskonalenia kwalifikacji – całość procesu odbywa się pod kierunkiem trenera, który przekazuje nowe umiejętności szkolonej osobie oraz koryguje działania nieskuteczne, nieefektywne. Coaching polega na obserwacji osoby szkolonej, poddaniu jej samoocenie, przekazaniu informacji zwrotnej, następnie na planowaniu strategii działań. W dzisiejszych czasach jest najpowszechniej stosowanym narzędziem w kierowaniu personelem. Zdecydowana większość menedżerów używa tej metody podczas sprawowania nadzoru nad organizacją. To, co odróżnia większość menedżerów tylko stopień świadomości i stanu wiedzy na temat couchingu.

Coaching – założenia i cele

Niezwykle ważnymi elementami, który nierzadko decydują o skuteczności działań couchingowych są partnerskie relacje poparte wzajemnym zaufaniem pomiędzy coachem a pracownikiem.

Celem procesu jest wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności, odpowiednie zmotywowanie i współpraca z podopiecznym, która powinna prowadzić do usprawnienia jego funkcjonowania. Jak widzimy to, do czego dąży skuteczny coach to ZMIANA, która będzie miała pozytywny wpływ na funkcjonowanie danego pracownika w organizacji. Rezultat i zasięg zmian może być rożny. Czasem jest to tylko zmian sposobu myślenia, która w dalszej perspektywie zmieni u podopiecznego wiele uwarunkowań, a są to np. wiara, przyzwyczajenia, odruchy, reakcje.

Coaching - korzyści

SKUTECZNY COACHING

LEPSZE WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU PODOPIECZNEGO

WZROST WYDAJNOŚCI PODOPIECZNEGO


Konsekwencją procesu coachingu nie jest wcale szybsza praca podopiecznego, efektem ma być praca bardziej efektywna, mądrzejsza, przemyślana.


Coaching – czy to rzeczywiście działa?

Jak najbardziej tak! Zarządzanię firmą/organizacją na zasadach coachingowych wzmacnia ją i stabilizuje. Coaching ma niebagatelny wpływ na indywidualne wyniki pracy poszczególnych pracowników. Już po krótkim czasie przychody firmy powinny wzrosnąć! Badania pokazują, że bardzo szybko poprawia się poziom pracy wspieranych przy pomocy coachingu pracowników. Coachingowy styl zarządzania to jeden ze sposobów poprawy stosunków na linii menedżer-kadra pracownicza. Coaching mobilizuje, nakierowuje podopiecznych na ścieżkę awansu zawodowego.

LEPSZA KOMUNIKACJA WEWNĄTRZ ZAŁOGI

MNIEJ KONFLIKTÓW

BARDZIEJ OWOCNA WSPÓŁPRACA

WZROST WYNIKÓW FINANSOWYCH

KONSOLIDACJA ZAŁOGI – WIZJA WSPÓLNEGO CELU

WZROST ZAANGAŻOWANIA

Jeśli powyższy artykuł zainteresował Państwa tematem, prosimy o zapoznanie się z terminami szkoleń „Menedżer jako coach”, na które serdecznie zapraszamy:

Informacje na temat szkoleń

[red. Michał Piszczyk]Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim