Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Szkolenie pracowników z perspektywy pracodawcy cz. 1

Szkolenie pracowników z perspektywy pracodawcy cz. 1

Nie da się zaprzeczyć, że podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez rozmaite szkolenia niesie za sobą całą masę korzyści. Wykwalifikowany pracownik nie tylko oferuje firmie wyższą jakość usług, ale również wykazuje znacznie większą motywację do pracy. Rzeczywistość wygląda jednak nieco mniej różowo – w oczach wielu negatywnie nastawionych pracodawców, szkolenia stanowią jedynie zbędną fanaberię.

W pierwszej kolejności powinni oni zadać sobie następujące pytanie: Jaki jest cel tego typu szkoleń? Nie zrealizowanie zaplanowanego budżetu (bo właśnie takimi kategoriami myśli wielu menedżerów), a zyskanie nowych, cennych umiejętności, które – w perspektywie czasu – przyniosą firmie wymierne korzyści.

Aktualna wiedza kluczem do sukcesu

Bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu (marketing, logistyka, księgowość, itd.) pracownik powinien posiadać aktualną wiedzę z zakresu swojej działalności. Sama wiedza jednak nie wystarczy – równie ważna jest umiejętność zastosowania jej w praktyce. Nieocenione w tym aspekcie są szkolenia prowadzone w formie warsztatów, gdzie pracownicy podnoszą swoje umiejętności w sposób praktyczny (z zastosowaniem nowych, optymalnych rozwiązań). Dobrze przeprowadzone szkolenie nie tylko podniesie kwalifikacje pracownika (a więc wydajność), ale również jego umiejętności miękkie, dzięki czemu jeszcze skuteczniej będzie komunikował się zarówno z klientami, jak i innymi pracownikami.

Czysty zysk? Nie dla wszystkich

Jak łatwo zgadnąć, jest to czysty zysk dla pracownika i dla firmy, jednak wielu menedżerów wykazuje się ogromną odpornością na fakty (nawet w sytuacji, gdy mają je przed oczami). Nie pomaga fakt, że od lat organizowane są w naszym kraju liczne szkolenia unijne, w dużej części finansowane z funduszy europejskiej wspólnoty.

Błędem wielu pracodawców jest brak przekonania do faktu, że wpływ wyszkolonego personelu na wyniki, a co za tym idzie konkurencyjność firmy jest naprawdę znaczący. Skupiają się przede wszystkim na minusach szkoleń bo, powiedzmy sobie szczerze, takowe też istnieją.
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

26-28 czerwca Warszawa i Online
08-07 lipca | Kraków i Online
28-30 sierpnia | Warszawa, Wrocław lub online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

12-13 czerwca Gdańsk i Online
13-14 lipca | Warszawa i Online
30-31 sierpnia | Poznań lub online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

19-20 czerwca | Poznań i Online
24-25 lipca | Wrocław i Online
28-29 sierpnia | Kraków, Poznań lub online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

12-13 czerwca | Poznań i Online
03-04 lipca | Warszawa i Online
28-29 sierpnia | Kraków lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł