Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Szkolenie pracowników z perspektywy pracodawcy cz. 2

Szkolenie pracowników z perspektywy pracodawcy cz. 2

Szkolenie pracowników przez pracodawcę można uznać za inwestycję o wysokiej stopie zwrotu. Rezultaty nie zawsze są widoczne od razu, ale w ogólnym rozrachunku korzystają wszyscy: firma, pracodawca i oczywiście pracownik. Nie są jednak pozbawione pewnych niedogodności, które spróbujemy nieco przybliżyć w drugiej części naszego artykułu.

Częste szkolenia, zwłaszcza wykonywane poza firmą, kilkudniowe szkolenia otwarte, mogą w negatywny sposób wpłynąć na pracę firmy. Chodzi przede wszystkim o dezorganizację pracy, szczególnie gdy szkolenie obejmuje cały dział (np. marketingu bądź sprzedaży). Uzgodnienie pracy, koordynacja działań oraz oczywiście znalezienie odpowiedniego zastępstwa – wszystkie te elementy stanowią spory kłopot w oczach większości pracodawców. W rezultacie liczba szkoleń jest przez nich ograniczana do minimum lub są one całkowicie pomijane.

Zalety szkoleń zamkniętych

Idealnym rozwiązaniem w wyżej wymienionej sytuacji jest organizacja wewnętrznych szkoleń zamkniętych. Zakładając, że firma ma możliwość (i warunki) do zorganizowania tego typu kursów, pozwalają one znacząco zredukować niedogodności, jakimi charakteryzują się np. szkolenia otwarte. Pracownicy pozostają w miejscu pracy i w razie potrzeby są do dyspozycji, dodatkowo nie tracą czasu na dojazd i nie potrzebują dodatkowego zakwaterowania.

Szkolenia wyjazdowe

W szkoleniu wyjazdowym może wziąć udał kilka osób z różnych działów. Taka „delegacja” wyrusza jednym środkiem transportu do miejsca zakwaterowania (hotel, pensjonat) i wspólnie bierze udział w kilkudniowych warsztatach. Szkolenie takie ma kilka zalet:

  • Nie dezorganizuje pracy firmy ponieważ z każdego działu wyznacza się jedynie 1-2 osoby,

  • Pozwala „za jednym zamachem” podnieść kwalifikacje kilku działów,

  • Spełnia zadanie zbliżone do wyjazdu integracyjnego, poprawiając atmosferę w firmie.

Podsumowanie

Podnoszenie kwalifikacji pracowników jest trudne do przecenienia. Z tego powodu warto wykorzystywać każdą okazję, bez względu na to czy w grę wchodzą dofinansowywane z zewnątrz szkolenia unijne czy wewnętrzne warsztaty opłacane przez pracodawcę. Wydatnie podnoszą one wydajność i jeszcze bardziej motywują pracowników do lepszej pracy, na czym firma tylko korzysta. Wbrew temu co sądzą na ten temat niektórzy pracodawcy, szkolenia to jedna z najlepszych inwestycji jakie są dla nich dostępne.
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł