Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Cechy dobrego menedżera

Cechy dobrego menedżera

Zarządzanie firmą i kierowanie zespołem pracowników to niezwykle wymagające zadania. Z tego powodu, dobry menedżer powinien posiadać szereg cech – umieć nie tylko podejmować właściwe decyzje, ale również kontrolować emocje, stawiać cele (sobie i firmie), sprawnie motywować podwładnych oraz być asertywnym.

Wyrażanie własnego zdania

Żaden dobry menedżer nie jest wstanie obejść się bez asertywności. Wyrażenie własnej opinii (zarówno pozytywnej, jak i negatywnej) oraz dawanie podwładnym wskazówek, to jeden z jego priorytetów. Umiejętność stawiania na swoim, egzekwowania własnych wskazówek i motywowania pracowników jest nieoceniona – każda grupa potrzebuje przywódcy by osiągnąć cel.

Zdolność do zarządzania

Bycie szefem wiąże się z podejmowaniem bardzo wielu decyzji. Niektóre z nich są trudne i nie cieszą się popularnością pracowników. Skłonność do bycia bardziej przełożonym niż podwładnym czy współpracownikiem to dobra cecha u menedżera, trzeba jednak uważać by nie przerodziła się ona w tyranię.

Samodyscyplina

Jeden z niewątpliwych kluczy do sukcesu. Samodyscyplina pozwala menedżerom realizować plany (długo- oraz krótkofalowe) osiągając w ten sposób zaplanowane cele i pracując na sukces firmy. Stawiając przed sobą kolejne zadania i wywiązując się z nich, dobry menedżer stale się rozwija.

Rozładowywanie konfliktów

Budowanie i utrzymywanie dobrej atmosfery w grupie pozwala stworzyć przestrzeń do negocjacji i współpracy również w sytuacji napięcia bądź konfliktu pomiędzy pracownikami. Umiejętności rozładowywania takich konfliktów zależą m.in. od empatii oraz zdolności sprawnego negocjowania.

Motywacja pracowników

Element często pomijany przez menedżerów, jednak użyty z wprawą przynosi zaskakujące rezultaty. Nawet przeciętny pracownik znacznie zdwoi swoje wyniki jeśli rozbudzimy w nim właściwy entuzjazm, przyczyniając się w ten sposób do realizacji firmowych celów.

Odporność na stres

Stres to dla każdego menedżera chleb powszedni. Bez umiejętności radzenia sobie z nim, osoby na kierowniczych stanowiskach są bardziej skłonne do popełniania błędów i podejmowania niewłaściwych decyzji. Umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz skutecznego wykorzystywania narzędzi do rozładowywania go, to cechy każdego dobrego szefa.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego tekstu, przed menedżerami stale piętrzą się kolejne wyzwania, dlatego muszą posiadać skuteczne narzędzia pozwalające stawić im czoło. Na szczęście szefowie, którzy chcą się rozwijać i stale podnosić swoje umiejętności, mogą liczyć na szeroką ofertę szkoleń. Takie szkolenia menedżerskie stanowią szansę nie tylko dla nich, ale również dla firm, które będą mogły korzystać z ich nowych, unikalnych umiejętności.Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim