Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Cechy dobrego menedżera

Cechy dobrego menedżera

Zarządzanie firmą i kierowanie zespołem pracowników to niezwykle wymagające zadania. Z tego powodu, dobry menedżer powinien posiadać szereg cech – umieć nie tylko podejmować właściwe decyzje, ale również kontrolować emocje, stawiać cele (sobie i firmie), sprawnie motywować podwładnych oraz być asertywnym.

Wyrażanie własnego zdania

Żaden dobry menedżer nie jest wstanie obejść się bez asertywności. Wyrażenie własnej opinii (zarówno pozytywnej, jak i negatywnej) oraz dawanie podwładnym wskazówek, to jeden z jego priorytetów. Umiejętność stawiania na swoim, egzekwowania własnych wskazówek i motywowania pracowników jest nieoceniona – każda grupa potrzebuje przywódcy by osiągnąć cel.

Zdolność do zarządzania

Bycie szefem wiąże się z podejmowaniem bardzo wielu decyzji. Niektóre z nich są trudne i nie cieszą się popularnością pracowników. Skłonność do bycia bardziej przełożonym niż podwładnym czy współpracownikiem to dobra cecha u menedżera, trzeba jednak uważać by nie przerodziła się ona w tyranię.

Samodyscyplina

Jeden z niewątpliwych kluczy do sukcesu. Samodyscyplina pozwala menedżerom realizować plany (długo- oraz krótkofalowe) osiągając w ten sposób zaplanowane cele i pracując na sukces firmy. Stawiając przed sobą kolejne zadania i wywiązując się z nich, dobry menedżer stale się rozwija.

Rozładowywanie konfliktów

Budowanie i utrzymywanie dobrej atmosfery w grupie pozwala stworzyć przestrzeń do negocjacji i współpracy również w sytuacji napięcia bądź konfliktu pomiędzy pracownikami. Umiejętności rozładowywania takich konfliktów zależą m.in. od empatii oraz zdolności sprawnego negocjowania.

Motywacja pracowników

Element często pomijany przez menedżerów, jednak użyty z wprawą przynosi zaskakujące rezultaty. Nawet przeciętny pracownik znacznie zdwoi swoje wyniki jeśli rozbudzimy w nim właściwy entuzjazm, przyczyniając się w ten sposób do realizacji firmowych celów.

Odporność na stres

Stres to dla każdego menedżera chleb powszedni. Bez umiejętności radzenia sobie z nim, osoby na kierowniczych stanowiskach są bardziej skłonne do popełniania błędów i podejmowania niewłaściwych decyzji. Umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz skutecznego wykorzystywania narzędzi do rozładowywania go, to cechy każdego dobrego szefa.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego tekstu, przed menedżerami stale piętrzą się kolejne wyzwania, dlatego muszą posiadać skuteczne narzędzia pozwalające stawić im czoło. Na szczęście szefowie, którzy chcą się rozwijać i stale podnosić swoje umiejętności, mogą liczyć na szeroką ofertę szkoleń. Takie szkolenia menedżerskie stanowią szansę nie tylko dla nich, ale również dla firm, które będą mogły korzystać z ich nowych, unikalnych umiejętności.
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł