Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Trener biznesu – to brzmi dumnie

Trener biznesu – to brzmi dumnie

Trener biznesu – te słowa brzmią naprawdę podniośle. Co jednak należy zrobić by móc się w ten sposób tytułować? Skończenie odpowiedniej szkoły jest oczywiście podstawą, nie zawadzi również trenerski certyfikat i znajomość fachowej literatury.

Pierwszy krok można wykonać na wiele sposobów, jednak wpierw powinniśmy zastanowić się nad naszymi predyspozycjami. Kwalifikacje zawodowe może zdobyć i doskonalić praktycznie każdy, ale z określonymi cechami charakteru trzeba się urodzić. Bez rzetelności, samodyscypliny, zapału i elastyczności, daleko nie zajdziemy. Wbrew pozorom, życie trenera biznesu nie zawsze jest usłane różami i żeby udźwignąć jego ciężar trzeba sporej siły charakteru.

Kiedy podjąć decyzję?

Branża szkoleniowa nie stawia konkretnych wymagań wiekowych, co jest jej niewątpliwą zaletą. Trenerami możemy zostać praktycznie w każdym momencie naszego życia, a później, poprzez naukę i zdobywanie praktycznego doświadczenia, wyznaczać sobie kolejne cele. Rodzaj skończonych studiów jest w większości przypadków kwestią drugorzędną, choć kierunki takie jak psychologia czy socjologia stanowią solidną bazę dla dalszego rozwoju.

Dobry trener biznesu bazuje przede wszystkim na praktyce – teoria stanowi dla niego jedynie merytoryczne wsparcie. Duże doświadczenie w połączeniu z przekonaniem o własnych kompetencjach, często znamionują dobrego trenera. Posiadane znajomości i kontakty, wiarygodność oraz dotychczasowe sukcesy zawodowe sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako osoba solidna i godna zaufania.

Samodoskonalenie

Wolny czas powinniśmy przeznaczać na uzupełnianie braków w naszej wiedzy. Sposobów na to jest kilka, zatem każdy może wybrać taką formę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom i możliwościom. Poza szkołą trenerów oraz studiami podyplomowymi (obie opcje są dość kosztowne i czasochłonne) mamy do wyboru specjalistyczne szkolenia dla trenerów, rozwijające nasze zdolności miękkie, umiejętność negocjacji, itp. Cenne uzupełnienie stanowi fachowa literatura, zarówno w formie książek, jak i artykułów (drukowanych oraz publikowanych cyfrowo). Niektórzy trenerzy prowadzą również własne blogi, które są bogatym źródłem wiedzy (a niekiedy również inspiracji).

Przede wszystkim praktyka

Początkujący trenerzy powinni pamiętać o wykorzystywaniu każdej okazji do zdobywania doświadczenia. Wymogi stawiane trenerom często obejmują przynajmniej rok praktyki w zawodzie (czas liczy się od momentu przeprowadzenia pierwszego szkolenia). Nawet najlepsze szkolenie oraz szkoła nie zastąpi szlifów, które zdobywamy sami, spotykając się z ludźmi, prowadząc warsztaty i wymieniając opinie.
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

17-19 kwietnia | Wrocław i Online
24-26 maja | Warszawa i Online
05-07 czerwca Wrocław i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
12-13 czerwca Gdańsk i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
12-13 czerwca | Poznań i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł