Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Trener biznesu – to brzmi dumnie

Trener biznesu – to brzmi dumnie

Trener biznesu – te słowa brzmią naprawdę podniośle. Co jednak należy zrobić by móc się w ten sposób tytułować? Skończenie odpowiedniej szkoły jest oczywiście podstawą, nie zawadzi również trenerski certyfikat i znajomość fachowej literatury.

Pierwszy krok można wykonać na wiele sposobów, jednak wpierw powinniśmy zastanowić się nad naszymi predyspozycjami. Kwalifikacje zawodowe może zdobyć i doskonalić praktycznie każdy, ale z określonymi cechami charakteru trzeba się urodzić. Bez rzetelności, samodyscypliny, zapału i elastyczności, daleko nie zajdziemy. Wbrew pozorom, życie trenera biznesu nie zawsze jest usłane różami i żeby udźwignąć jego ciężar trzeba sporej siły charakteru.

Kiedy podjąć decyzję?

Branża szkoleniowa nie stawia konkretnych wymagań wiekowych, co jest jej niewątpliwą zaletą. Trenerami możemy zostać praktycznie w każdym momencie naszego życia, a później, poprzez naukę i zdobywanie praktycznego doświadczenia, wyznaczać sobie kolejne cele. Rodzaj skończonych studiów jest w większości przypadków kwestią drugorzędną, choć kierunki takie jak psychologia czy socjologia stanowią solidną bazę dla dalszego rozwoju.

Dobry trener biznesu bazuje przede wszystkim na praktyce – teoria stanowi dla niego jedynie merytoryczne wsparcie. Duże doświadczenie w połączeniu z przekonaniem o własnych kompetencjach, często znamionują dobrego trenera. Posiadane znajomości i kontakty, wiarygodność oraz dotychczasowe sukcesy zawodowe sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako osoba solidna i godna zaufania.

Samodoskonalenie

Wolny czas powinniśmy przeznaczać na uzupełnianie braków w naszej wiedzy. Sposobów na to jest kilka, zatem każdy może wybrać taką formę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom i możliwościom. Poza szkołą trenerów oraz studiami podyplomowymi (obie opcje są dość kosztowne i czasochłonne) mamy do wyboru specjalistyczne szkolenia dla trenerów, rozwijające nasze zdolności miękkie, umiejętność negocjacji, itp. Cenne uzupełnienie stanowi fachowa literatura, zarówno w formie książek, jak i artykułów (drukowanych oraz publikowanych cyfrowo). Niektórzy trenerzy prowadzą również własne blogi, które są bogatym źródłem wiedzy (a niekiedy również inspiracji).

Przede wszystkim praktyka

Początkujący trenerzy powinni pamiętać o wykorzystywaniu każdej okazji do zdobywania doświadczenia. Wymogi stawiane trenerom często obejmują przynajmniej rok praktyki w zawodzie (czas liczy się od momentu przeprowadzenia pierwszego szkolenia). Nawet najlepsze szkolenie oraz szkoła nie zastąpi szlifów, które zdobywamy sami, spotykając się z ludźmi, prowadząc warsztaty i wymieniając opinie.Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim