Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
Niniejszym informujemy, że szkolenia stacjonarne organizujemy z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, ale ostateczna decyzja o realizacji poszczególnych terminów zostanie podjęta na podstawie liczby zgłoszonych uczestników.

Jako alternatywę realizujemy szkolenia w formie online.
Zapytaj o szczegóły: info@szkolenia-semper.pl 508 393 926
KALENDARZ SZKOLEŃ
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Najważniejsze zmiany w prawie budowlanym

Najważniejsze zmiany w prawie budowlanym

29 czerwca 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o prawie budowlanym. Jej głównym założeniem było usprawnienie procesu budowlanego. Dzięki zniesieniu obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę niektórych obiektów, między innymi właściciele domków jednorodzinnych będą w lepszej sytuacji. Jednak to nie wszystko. Skorzystają również inwestorzy.

Zniesienie obowiązku uzyskania decyzji o zgodę na budowę niektórych obiektów to jedna z największych korzyści, jakie zapewnić ma nowelizacja ustawy. Poznajmy również inne.

STOP pozwoleniom na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego

Najistotniejszą zmianą, z punktu widzenia osób fizycznych, które ciągnie za sobą nowelizacja prawa budowlanego, jest zniesienie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę i rozbudowę domków jednorodzinnych. Modyfikacja dotyczy inwestycji niewykraczających poza granice działki. Zgodę zastąpiło zgłoszenie budowy z dołączonym projektem i dokumentami. Starosta na odrzucenie ma 30 dni – po tym czasie można rozpocząć budowę.

Zgłoszenie zamiast pozwolenia na użytkowanie

Od końca czerwca tego roku, takie obiekty jak warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe, garaże, obiekty magazynowe, budynki kolejowe, ale również place składowe, postojowe i parkingi oraz stawy rybne są oddawane do użytku nie na podstawie pozwoleń na użytkowanie, lecz w oparciu o zawiadomienie o zakończeniu budowy.

Bez konieczności zgłaszania terminu rozpoczęcia budowy

Dotychczas inwestor musiał w ciągu 7 dni przed rozpoczęciem prac budowlanych zgłosić ten fakt nadzorowi budowlanemu. W czerwcu tego roku zniesiono niewygodny przepis.

Milcząca zgoda na użytkowanie w 14 dni

Nowela prawa budowlanego przewidziała również zmianę okresu oczekiwania na milczącą zgodę na użytkowanie budynku. Z dotychczasowych 21 dni, zrobiło się 14. W tym okresie urząd może zgłosić sprzeciw w związku z zakończeniem budowy. Po tym terminie budynek jest oddany do użytkowania.

Dużo mniej formalności

Brak oświadczeń o zapewnieniu dostaw energii, wody, gazu, odbioru ścieków oraz informacji o warunkach przyłączeniu budynku do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych to kolejne zmiany.

I inne

Zmian, jakie w prawie budowlanym przyniosła czerwcowa nowelizacja jest dużo więcej. Najlepiej ze wszystkimi zapoznać się we własnym zakresie lub zapisać na stosowne szkolenie z prawa budowlanego. Zarówno dla inwestorów, jak i osób fizycznych zmieniło się wiele i warto być na czasie, by w razie konieczności skorzystać ze zdobytej wiedzy.Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

10-12 października | Poznań i Online
19-21 października | Warszawa i Online
26-28 października | Gdańsk i Online

Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
28-29 listopada | Warszawa i Online
17-18 grudnia | Wrocław i Online


Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

17-18 października | Poznań i Online
17-18 października | Warszawa i Online
17-18 listopada | Gdańsk i Online


Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

17-18 października | Kraków i Online
14-15 listopada | Warszawa i Online
01-02 grudnia | Warszawa i Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

17-18 października | Wrocław i Kraków i Online
17-18 listopada Poznań i Online
01-02 grudnia Gdańsk i Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2022 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł
KFS
szkolenia dofinansowane
Szkolenia w języku angielskim