Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Podnoszenie kwalifikacji pracowników zawsze się opłaca

Podnoszenie kwalifikacji pracowników zawsze się opłaca

Współczesny rynek pracy jest nie tylko bardzo wymagający, ale również niezwykle dynamiczny. Nowe oczekiwania, coraz bardziej świadomi klienci i rosnąca konkurencja wymuszają nieustanny rozwój każdej firmy, która chce odnosić sukcesy. Nic zatem dziwnego, że pracodawcy coraz chętniej korzystają z rozwiązania, jakie stanowią szkolenia dla pracowników.

Rozwój osobisty poprzez podnoszenie kwalifikacji pracownika przynosi szereg korzyści dla każdej ze stron. Dzięki niemu pracodawca może cieszyć się kompetentną kadrą pracowniczą, której można zaufać i powierzyć ważne zadania, a pracownicy czerpią satysfakcję z codziennej pracy oraz czują, że nie utknęli w martwym punkcie swojej kariery zawodowej.

Szkolenia pracownika to inwestycja

Posiadając wykwalifikowaną kadrę możemy sprawnie rozwijać naszą firmę,poprzez wzrost wydajności oraz poprawę jakości produktów i usług. Szkolenie pracownika, mające na celu podniesienie jego kompetencji, należy zatem traktować jako inwestycję o dużej stopie zwrotu. Wraz z umiejętnościami rośnie także wydajność, sprawność w rozwiązywaniu problemów, szybkość podejmowania decyzji itp. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób kierujących zespołami – menedżerów i team leaderów, ale szkolenia organizowane dla pracowników niższego szczebla również są bardzo istotne.

Podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez kursy i szkolenia pozwala też zwiększać zakres usług świadczonych przez firmę. Po uzyskaniu ważnej wiedzy teoretycznej pracownicy są w stanie szybko wdrożyć ją w praktyce, dzięki czemu rozrasta się nie tylko oferta przedsiębiorstwa, ale również podnosi się znacznie motywacja do pracy. Nowe wyzwania w codziennej pracy są bardzo ważnym elementem rozwoju osobistego, który odgrywa kluczową rolę w satysfakcji z pracy odczuwanej przez pracowników. Podnoszenie kwalifikacji pracownika jest więc pośrednio inwestycją w jego zatrzymanie w firmie na dłużej i korzystanie z jego doświadczenia.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników – dla kogo?

Szkolenia dzielą się na wiele rodzajów – pracownicze, BHP, językowe,otwarte i zamknięte, płatne i bezpłatne, wewnętrzne i zewnętrzne. Jednak bez względu na to, czy organizujemy szkolenia biznesowe dla menedżerów, czy szkolenia budowlane podnoszące kwalifikacje robotników, wiąże się to z wymiernymi korzyściami.

Szkolenia otwarte są organizowane dla pracowników różnych przedsiębiorstw(często działających w różnych sektorach) natomiast zamknięte dla jednej firmy lub działu. Z tego powodu różnią się one poziomem specjalizacji prezentowanych treści. Mogą być realizowane zarówno przez zakład pracy, jaki zlecane zewnętrznym firmom, które się w tym specjalizują.

Każdy pracodawca, który pragnie odnieść sukces, powinien aktywnie dbać o podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników. Organizując szkolenia nie tylko podnosi ich wiedzę i umiejętności związane z konkretnym stanowiskiem pracy, ale również rozwija ich osobowości pomaga w identyfikacji z firmą. Podczas szkoleń pracownicy mają także szansę poznać pracowników z innych firm i innych dziedzin, wymienić doświadczenia, a nawet nawiązać wartościowe kontakty biznesowe.

Niech zapamięta to sobie każdy pracownik i pracodawca – podnoszenie kwalifikacji zawodowych zawsze się opłaca! Zapraszamy również na nasze szkolenia budowlane.

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych – ważne informacje

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych nazywana jest również umową szkoleniową, a jej zasady regulują przepisy kodeksu pracy. W praktyce jest zbiorem zasad określającym wzajemne prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika związane z uczestnictwem w szkoleniach lub kursach. Podnoszenie kwalifikacji pracownika na jej podstawie zazwyczaj oznacza pokrycie kosztów szkolenia przez pracodawcę przy zobowiązaniu pracownika do przepracowania w danej firmie określonego w umowie czasu. Dzięki temu pracownik może liczyć na rozwój osobisty, a pracodawca ma pewność, że jego inwestycja w szkolenia personelu mu się zwróci.

Szkolenia a rozwój osobisty

Podnoszenie kwalifikacji pracowników to olbrzymia szansa na ich rozwój osobisty. Delegowanie kadry pracowniczej na szkolenia sprawia więc, że zwiększa się jej lojalność wobec pracodawcy. W efekcie pracownicy czują się docenieni, a możliwość rozwoju swoich umiejętności zwiększa ich zadowolenie z codziennej pracy oraz zapobiega rezygnacji. Szkolenia i kursy mają więc realny wpływ na samopoczucie pracowników, a rozwój osobisty odgrywa kluczową rolę w codziennej pracy osób na każdym stanowisku, bez względu na jego rangę. Warto więc na niego postawić!
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

08-09 lipca | Kraków lub Online
19-20 sierpnia | Poznań lub Online
23-24 września | Gdańsk lub Warszawa
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

08-10 lipca | Poznań, Kraków lub Online
28-30 sierpnia | Gdańsk, Wrocław lub Online
25-27 września | Warszawa, Kraków lub Wrocław
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

01-02 lipca | Warszawa, Wrocław lub Online
26-27 sierpnia | Gdańsk, Poznań lub Online
30 września - 01 października | Warszawa, Kraków lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

11-12 lipca | Warszawa, Kraków lub Online
26-27 sierpnia | Poznań, Wrocław lub Online
26-27 września | Warszawa, Gdańsk, Kraków lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

08-09 lipca | Gdańsk lub Online
22-23 sierpnia | Poznań lub Online
19-20 września | Kraków lub Online
Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

04-05 lipca | Gdańsk, Warszawa lub Online
26-27 sierpnia | Kraków lub Online
23-24 września | Warszawa lub Online
Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

27 sierpnia do 30 sierpnia 2024 | Zakopane lub Online
08 października do 11 października | Zakopane lub Online
03 grudnia do 06 grudnia | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

24-25 czerwca | Warszawa lub Online
11-12 lipca | Poznań lub Online
26-27 sierpnia | Wrocław lub Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł