Strona główna Ochrona danych osobowych / RODO Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej.

Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej.

PROPOZYCJA SZKOLENIA DEDYKOWANEGO DLA PAŃSTWA PRACOWNIKÓW:

Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej.
- poglądowy projekt szkolenia zamkniętego:


Grupa docelowa:
Szkolenie przeznaczone jest dla osób (kadry zarządzającej i pracowników) firm i placówek publicznych zainteresowanych podniesieniem świadomości dotyczącej zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej, w tym współczesnych zagrożeń terrorystycznych oraz nabyciem praktycznej wiedzy z zakresu przetrwania w sytuacji kryzysowej (w tym sytuacji terrorystycznej i zakładniczej), czy wydarzeń o charakterze kryminalnym z użyciem broni
 

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularza zapytania ofertowego, aby uzyskać kompleksową ofertę: Zapytanie ofertowe


Poglądowy program szkolenia*:
*W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia.

Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej.

Dzień 1.
1) Zagrożenia dla bezpieczeństwa firmowego – zagrożenia naturalne (zagrożenia klimatyczne, ekologiczne, biologiczne i in.), zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem, zagrożenia demograficzne (zmiany na rynku pracy, zmiany w targetowaniu i marketingu wynikające ze zmian demograficznych), zagrożenia makroekonomiczne, zagrożenia sensu largo (międzynarodowe, narodowe, militarne i pozamilitarne). Zagrożenia właściwe dla firm – obrót danymi i dokumentami, zagrożenia zdrowotne, kulturowe, związane ze szpiegostwem przemysłowym itd.

2) Bezpieczeństwo danych i dokumentów – środki, procedury i metody zabezpieczenia dokumentów, bezpieczny obrotu danymi i dokumentami, cyberzabezpieczenia. Bezpieczeństwo w sieciach firmowych, w intranecie, w internecie. Sieć WWW i inne sieci w działalności firm. Cyberterroryzm, wirusy komputerowe, robaki i phishing, skimming, hacking, wojna w sieci. Stalking, kradzież tajemnicy przedsiębiorstwa. Przepisy prawne regulujące kwestie bezpieczeństwa danych i dokumentów. Odpowiedzialność prawna.

Dzień 2.
3) Terroryzm, przestępczość i przestępczość zorganizowana – źródła, finansowanie, relacja między procesami globalizacyjnymi, a terroryzmem i przestępczością zorganizowaną, wpływ migracji wewnętrznych i międzykontynentalnych, uchodźdztwa, problemów demograficznych, rynku pracy i edukacji, na europejski terroryzm i przestępczość zorganizowaną. Największe organizacje terrorystyczne po 2000 roku – ich cele, zamachy i modus operandi. Przeciwdziałanie terroryzmowi na poziomie państwowym i regionalnym. Narodowe programy antyterrorystyczne i przeciwprzestępcze. Zakres odpowiedzialności służb państwowych i europejskich.

4) Przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony czynnika ludzkiego (przestępstwa związane z danymi, dokumentami, kradzieżą tajemnicy przedsiębiorstwa, terroryzmem, przestępczością zorganizowaną, przestępstwem kryminalnym) – jak rozpoznać zagrożenie: sygnały pozawerbalne wysyłane przez sprawcę, sylwetka statystycznego terrorysty i przestępcy, obiekty i zachowania, które powinny wzbudzić czujność, zasady bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w miejscu pracy związane z przestępczością.

5) Przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony natury (powódź, pożar, trzęsienie ziemi, duże natężenie wiatru itd.) – jak rozpoznać zagrożenie: metody pozyskiwania informacji w sytuacji odcięcia od internetu, zasady przetrwania naturalnej sytuacji kryzysowej.

6) Przetrwać atak – postępowanie w przypadku informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego, zachowanie w czasie ataku bombowego (z wykorzystaniem ładunków wybuchowych), zachowanie w czasie ataku z wykorzystaniem broni palnej. Postępowanie w przypadku zagrożenia atakiem biologicznym, chemicznym, radiologicznym. Informowanie służb o ataku terrorystycznym, sytuacji zakładniczej, wydarzeniu kryminalnym lub podłożeniu ładunku wybuchowego. Atak podczas imprezy masowej, w zamkniętej przestrzeni, w miejscu pracy. Sytuacja zakładnicza. Organizacja sprawnej ewakuacji. Organizacja ucieczki. Przygotowanie do użycia siły w samoobronie. Jak zwiększyć szanse przeżycia pozostałych współpracowników i osób w budynku? Pierwsza samopomoc przedmedyczna. Współdziałanie ze służbami ratunkowymi.


Dlaczego szkolenie w formule zamkniętej?
    O wyborze szkoleń zamkniętych decydują liczne korzyści:
     
    Szkolenie zamknięte jest dedykowane dokładnie określonej grupie odbiorców wywodzącej się z jednej firmy, instytucji. Naszym ekspertom pozwala to na zapoznanie się ze specyfiką Państwa pracy, kulturą organizacyjną i funkcjonującymi modelami, np. sprzedaży, marketingu czy zarządzania.
     
    Mamy możliwość przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Państwa firmy, instytucji.
     
    Dopasujemy program szkolenia do ram czasowych określonych przez Państwa.
     
    Przygotowując szkolenie zamknięte, mamy możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy potrzeb szkoleniowych przyszłych uczestników szkolenia. Często, szczególnie przy programach szkoleniowych dedykowanych dużej liczbie pracowników, budowa programu szkoleniowego poprzedzona jest tzw.zogniskowanym wywiadem grupowym (grupa fokusowa). Wszystko po to, aby szkolenie dokładnie odpowiadało faktycznym potrzebom i oczekiwaniom uczestników.
     
    W zależności od potrzeb i wymagań możemy wykorzystać te metody treningu, które dają największe efekty i są najbardziej odpowiednie dla danej grupy docelowej.
     
    Podczas szkoleń zamkniętych uczestnicy pracują na realnych przykładach ze swojego życia zawodowego („business case”).
     
    Podobne realia zawodowe uczestników umożliwiają dodatkowo wymianę doświadczeń i uczenie się uczestników od siebie nawzajem. Wymiana najlepszych praktyk sprzyja wysokiej efektywności procesu uczenia się i doskonalenia umiejętności.
     
    Szkolenie zamknięte kończy zawsze ewaluacja, po której nasz zespół przygotowuje dla Państwa raport . Jest on punktem wyjścia do dalszych działań szkoleniowych dla danej grupy odbiorców.
     
    Warto także dodać, że ważną korzyścią, wynikającą ze szkoleń zamkniętych, jest integracja pracowników, poprawa komunikacji w firmie i jakości współpracy zespołowej w codziennej pracy.

Uwaga! Szkolenia zamknięte realizujemy na terenie całego kraju


Kontakt w sprawie szkolenia zamkniętego:

W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego.

Departament szkoleń zamkniętych:
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:


Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO
ul. Libelta 1a/2
61-706 Poznań


Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 - 18.00
Departament szkoleń zamkniętych:
tel. (61) 8 102 194
tel. (61) 6 115 034
tel. 508 393 926
fax. (61) 6 247 936
fax. (61) 2 786 300

projekty@szkolenia-semper.pl
www.szkolenia-semper.pl


W przypadku potrzeby przeszkolenia 1-5 pracowników zachęcamy do zapoznania się z propozycjami szkoleń otwartych:

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia online
terminy webinarów
Porady prawne
już od 100 zł