Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Aktualności Szkolenia biznesowe – rodzaje

Szkolenia biznesowe – rodzaje

Inwestowanie w szkolenia to czysty zysk – zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Nie inaczej jest w świecie biznesu – podnoszenie kompetencji z pomocą dobrej firmy szkoleniowej, stanowi inwestycję o wysokiej stopie zwrotu. Wyróżnia się dwa główne podziały szkoleń biznesowych – ze względu na formę oraz ze względu na profil prezentowanych treści. Poniżej pokrótce omówimy obie te klasyfikacje.

Szkolenie otwarte czy zamknięte?

Otwarte szkolenia biznesowe są skierowane do szerokiej grupy chętnych – zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych (przedsiębiorstwa). Podchodzą do wielu problemów i kwestii w sposób ogólny, przez co stanowią idealną okazję do podniesienia kwalifikacji i poszerzenia wiedzy.

Zdecydowanie inny rodzaj warsztatów stanowią szkolenia zamknięte. Ponieważ są organizowane na specjalne zamówienie, obejmują jedynie wąską grupę osób (zazwyczaj pracowników jednej firmy bądź jednego działu). Termin, tematykę, a często również miejsce szkolenia, proponuje zleceniodawca.

Szkolenia twarde oraz miękkie

Szkolenia twarde skierowane są przede wszystkim do specjalistów w danych dziedzinach. Przekazują konkretną wiedzę branżową, np. z zakresu informatyki, księgowości bądź obsługi pojazdów, nie dotykają natomiast sfery interpersonalnej.

W szkoleniu miękkim mogą wziąć udział wszyscy pracownicy, bez względu na rodzaj zajmowanego stanowiska. Szkolenie takie podnosi umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, uczy asertywności, a także pomaga skuteczniej radzić sobie ze stresem.

Podsumowanie

Szkolenia biznesowe zyskują w ostatnim czasie ogromną popularność. Menedżerowie, którzy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest nieustanny rozwój, starają się organizować je jak najczęściej. Korzystają na tym wszyscy – zarówno firmy, jak i zatrudnieni w nich pracownicy.
ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

20-21 marca | Warszawa i Online
17-18 kwietnia | Poznań i Online
15-16 maja | Wrocław i Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

16-17 marca | Gdańsk i Online
20-21 kwietnia | Wrocław i Online
18-19 maja | Warszawa i Online
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2023 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł